چگونه سازمان‌های خدمات مالی می‌توانند با اصول ESG هماهنگ شوند؟
چگونه سازمان های خدمات مالی می توانند اصول esg را رعایت کنند
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چگونه سازمان‌های خدمات مالی می‌توانند با اصول ESG هماهنگ شوند؟

ظهور اصول ESG یک چالش جدید برای شرکت‌های مالی است. با توجه به اینکه بسیاری از کسب‌وکارها می‌خواهند با ESG کنار بیایند، گزارش‌ها و دستورالعمل‌های نامناسب و ناکافی مانعی این فرآیند است.

در سال 2022 رویترز یک وبینار برگزار کرد که بر گزارش‌های شرکتی ESG متمرکز بود. شش نفر از اعضای پانل نظرات خود را در مورد فقدان استانداردهای ESG و اثرات آن ارائه کردند. اعضای میزگرد عبارت بودند از:

  • Subramanian (Subi) Kuppuswami، رئیس جهانی بانکداری پایدار و سرمایه گذاری در خدمات مشاوره تاتا
  • ساندرا شونهوون، رئیس بخش پایداری در ING
  • آن سیمپسون، مدیر سرمایه گذاری، هیئت حاکمیت و پایداری در CalPERS
  • مایکل ون در میر، رئیس متخصصان سرمایه گذاری پایدار در Credit Suisse
  • مایکل کاشانی، رئیس بخش اعتبار ESG در مدیریت جهانی آپولو
  • کریتی کریتیواسان، رئیس، خدمات مالی بانکی و بیمه در خدمات مشاوره تاتا

افزایش آگاهی ESG

در گذشته، علاقه به ESG به طور تصاعدی افزایش یافته است. به همین دلیل، موسسات مالی در سرتاسر جهان به خواسته‌های ذی‌نفعان برای سرمایه‌گذاری ESG پاسخ می‌دهند. همانطور که کریتی کریتیواسان، رئیس، خدمات مالی بانکی و بیمه در خدمات مشاوره تاتا اشاره کرد، شرکت‌ها باید مدل های کسب و کار خود را بازسازی کنند تا با معیارهای جدید هماهنگ شوند. با این حال، معرفی استراتژی ESG در مشاغل پیچیده است. این فرآیند مستلزم “تحول بنیادی” است. 

در سال 2021، دارایی‌های ESG ارزش 37.8 تریلیون دلار داشت. تا سال 2025، این میزان ممکن است به 53 تریلیون برسد. شرکت‌هایی که از قوانین ESG پیروی نمی‌کنند ممکن است از این ترند عقب بمانند. ناگفته نماند که بخش خدمات مالی حضور پررنگی در بازار جهانی دارد.

موسسات مالی نقش بسیار محوری در ایجاد آینده‌ای پایدار برای همه ما دارند.
کریتی کریتیواسان
رئیس، خدمات مالی بانکی و بیمه در خدمات مشاوره تاتا


ESG مفهوم خوبی است، اما ممکن است یک حرف گم شده باشد. به گفته آن سیمپسون، مدیر سرمایه گذاری، هیئت حاکمیت و پایداری در CalPERS، “حرف F برای امور مالی باید اضافه شود.” ESG از فرآیند سرمایه گذاری جدا احساس می‌شود و موسسات مالی باید این شکاف را پر کنند.

اهمیت گزارشگری شرکتی

عامه مردم سخت کوش پس انداز خود را در بازارهای مالی قرار داده‌اند و به عنوان امانتدار، مسئولیت ما این است که مطمئن شویم آن سرمایه را به منظور رشد پایدار بازده به کار می‌بریم.
آن سیمپسون
مدیر سرمایه گذاری، هیئت حاکمیت و پایداری در CalPERS


سرمایه گذاران بین المللی به دنبال ثبات، انسجام و هماهنگی هستند اما، همیشه اینطور نیست. تحقیقات نشان داده که، سرمایه گذاران و تحلیلگران مالی می خواهند اطلاعات عملکرد ESG را در فرآیندهای تصمیم گیری سرمایه گذاری خود لحاظ کنند. استانداردها و گزارش‌های متناقض از سطح شرکت، اجرای ESG را به دلیل فقدان اطلاعات دقیق کُند می‌کند.

سیمپسون می‌گوید که شکست بازار زمانی رخ می‌دهد که شرکت‌های مالی اطلاعات استانداردی نداشته باشند. اگر استانداردها واضح نباشند، استفاده از معیارهای ESG برای مشاغل سخت است. بدون استانداردهای روشن، بسیاری از سرمایه گذاران در تاریکی رها می‌شوند.

برای روشن شدن موضوع، سیمپسون از یک قیاس استفاده می‌کند. او وضعیت سرمایه گذاری ESG را با یک قوطی کنسرو بدون برچسب مقایسه می‌کند. خریداران یا «سرمایه‌گذاران»ی که آن را می‌خرند نمی‌دانند که چه چیزی در آن است زیرا هیچ برچسبی برای گفتن آن وجود ندارد. تنها چیزی که آنها می‌دانند این است که چیزی “خوب” یا “ارزشمند” در قوطی وجود دارد. برچسب گم شده مترادف با گزارش شرکتی است.

همانطور که موسسات مالی گرد هم می آیند تا این مشکل را حل کنند، چیز دیگری وجود دارد که باید در نظر داشت. به گفته ساندرا شونهوون، رئیس بخش پایداری در ING، مهم است که به یاد داشته باشید که جهان دائما در حال تغییر است و گزارش‌دهی باید انعطاف‌پذیر باشد.

علاوه بر این، اعضای پانل در مورد نقش مهم استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS) در این موضوع صحبت کردند. اگرچه IFRS اطلاعات ارزشمندی را برای گزارش‌دهی فراهم می‌کند، اما اقدامات بیشتری از سوی سایر شرکت‌ها هنوز ضروری است.

اهمیت تطبیق در گزارشدهی ESG

به گفته کاشانی، رئیس ESG Credit در Apollo Global Management، بحث در مورد استانداردها ضروری است. در نظر داشته باشید که شرکت کاشانی در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی شعبه دارد. در این مورد، سیاست‌های ایجاد شده توسط اعضای تیم کاشانی در بمبئی، هند ممکن است برای کسانی که در لس آنجلس، کالیفرنیا هستند مناسب نباشد.

مناطق مختلف جهان نیازها و خواسته‌های متفاوتی دارند. در نظر گرفتن این موضوع هنگام ایجاد قوانین منسجم‌تر گزارش ESG مفید است.

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *