گزارش دهی اجباری آثار محیط زیستی فعالیت ها برای بنگاه های تجاری در کانادا
گزارش دهی اجباری آثار محیط زیستی فعالیت ها برای بنگاه های تجاری در کانادا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

گزارش دهی اجباری آثار محیط زیستی فعالیت ها برای بنگاه های تجاری در کانادا

کانادا در کنار بریتانیا،اتحادیه اروپا و ایالات متحده برنامه هایی برای اجباری شدن گزارش های پایداری و محیط زیستی در دست دارد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، به وزرای کابینه دولت دستور داده است که به سمت افشای مالی اجباری مرتبط با آب و هوا حرکت کنند، از جمله چندین اقدام دیگر برای امکان دستیابی کشور به هدف خود برای انتقال به کربن صفر خالص تا سال 2050 است.

این دستورالعمل‌ها مرتبط با آب و هوا به دنبال اعلام دولت در سال گذشته مبنی بر تعهد خود برای دستیابی به انتشار صفر خالص تا سال 2050 است و پس از آن در ژوئیه 2021 هدف موقت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) به میزان 40 تا 45 درصد تا سال 2030 صورت گرفته است.

با اعلام این اقدام، کانادا به فهرست رو به رشدی از حوزه های قضایی ملحق می شود که به سمت گزارش اجباری آب و هوا برای شرکت ها و موسسات مالی می روند.

در ماه اکتبر، دولت بریتانیا برنامه‌های رسمی برای معرفی قوانینی را که نیازمند افشا و انتشار اجباری مرتبط با آب و هوا است، اعلام کرد و گری جنسلر، رئیس SEC ایالات متحده در اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد تا پایان سال جاری قوانینی را برای گزارش اجباری ریسک آب و هوا توسط شرکت‌ها وضع کند.

علاوه بر دستورات گزارش آب و هوا، نامه‌های نخست‌وزیر چندین دستور مهم دیگر مربوط به مسائل اقلیمی و محیط زیستی و امور مالی پایدار را نشان می‌دهد؛

 اینها شامل سرمایه گذاری برای دستیابی به یک سیستم برق صفر خالص تا سال 2035 که الزام می کند 50 درصد از فروش خودروهای سبک تا سال 2030 خودروهایی با آلایندگی صفر باشد، تسریع تعهد دولت برای حذف یارانه های فسیلی از سال 2025 تا 2023، و معرفی اعتبار مالیاتی ،برای سرمایه ای که در پروژه های جذب، استفاده و ذخیره کربن سرمایه گذاری شده است می شود.

مطالعه بیشتر: توسعه پایدار و اهداف ۱۷ گانه آن چیست و چه اهمیتی دارند؟

نوشته شده توسط: Mark Segal | Dec 20, 2021

منبع: esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *