CSR , ESG در معرض تهدیدی مشترک: ابزاری و نمایشی شدن.
CSR , ESG در معرض تهدیدی مشترک: ابزاری و نمایشی شدن.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

CSR , ESG  در معرض تهدیدی مشترک: ابزاری و نمایشی شدن.

به منظور یک تغییر واقعی در جامعه، ما نیاز به انگیزه، ابزار و شیوه ی مناسب در کسب و کار خود هستیم.

معیارهای زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی به روشی کوتاه برای تدوین اعتبارنامه‌های  سهامداران وها   شرکت تبدیل شده‌اند.  اینکه بیان کنند که در هر سه مورد به خوبی عمل کنند – و به همه بگویند که می توانند به آنان از منظر ایفای تعهداتشان اعتماد کنند.

اما شکاف‌ها و چالش هایی در طول سال‌های اخیر پدیدار شده‌اند که خطر تبدیل شدن ESG به CSR جدید را در پی دارد – با نیت خوب اما یک ابزار  نامناسب برای دستیابی به هدف : با فرض اینکه هدف ایجاد جامعه‌ای برابرتر و فراگیر است که به سمت فاجعه آب و هوایی پیش نمی‌رود. برای اگاهی بیشتر در خصوص تفاوت این دو مفهوم نگاه کنید به تفاوت ESG و CSR در چیست؟

ESG به‌جای اینکه به‌عنوان یک کاتالیزور واقعی از درون به بیرون برای تغییرات در فعالیت های یک سازمان  باشد، به‌عنوان یک ابزار مدیریت ریسک های بیرون به درون برای سرمایه‌گذاران طراحی شده است.  زمانی که سازمان ها می پرسند “برای جذب سرمایه گذار و مشتری چه باید بکنم؟” به جای اینکه “چه کاری می توانم انجام دهم تا جامعه را تغییر دهم؟”، آنها احتمالاً در یک مسیر اشتباه برای رسیدن به مقصد مورد نظر ESG هستند.سازمانی که برای رتبه بندی خوب ESG اقدام می کند ممکن است با سازمانی که هدفی در رفع چالش های پیش روی جامعه دارد بسیار متفاوت باشد . برای مطالعه بیشتر در خصوص جذب سرمایه گذار از طریق فعالیت های پایدار اینجا کلیک کنید

اجرایی نمودن اهداف و برنامه های ESG یک فرآیند طولانی و پیچیده است که باید با سرعت و دقت انجام شود. لازمه ی این موضوع این است که سازمان ها با اهداف قوی ای که تصمیم گیری را هدایت می کند، تثبیت شوند. همچنین برای تقویت تاثیرگذاری نیازمند مشارکت – بین جوامع عمومی و خصوصی، ملی و محلی، شرکت‌ها و تأمین‌کنندگان، مشتریان و کارمندان، سرمایه‌گذاران وسرمایه پذیران می باشد.

 این به معنای بازگرداندن ارزش اجتماعی در قلب تصمیم گیری تجاری است.

ما بایستی دغدغه های و چالش های   دنیای بیرون از کسب و کار خود  را در قلب فعالیت های سازمانی و شرکتی خود منعکس ‌کنیم از این طریق باعث تغییر ‌شویم. ما اینگونه است که می‌توانیم به متبلور شدن اهداف سازما در جهت اهداف پایدار برای جامعه  کمک کنیم اینگونه است که می توان به یک تغییر واقعی امیدوار بود.

نوشته شده توسط: Jenny scott

منبع : prweek

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *