مسئولیت اجتماعی برند غذاهای آماده کمپبل و عملکرد این کمپانی در سال 2022
گزارش مسئولیت اجتماعی برند غذاهای آماده کمپبل در سال 2022
زمان مطالعه: 16 دقیقه

گزارش مسئولیت اجتماعی برند غذاهای آماده کمپبل در سال 2022

این گزارش حاوی اطلاعاتی درباره اهداف، ابتکارات، تعهدات و فعالیت‌های پایداری شرکت کمپبل است. معیارهای عملکرد این شرکت در سال 2021 در این گزارش آمده است. نتایج واقعی ممکن است با اهداف اعلام شده یا نتایجی که انتظار داریم متفاوت باشد. این گزارش مطابق با استانداردهای ابتکار گزارش جهانی (GRI) تهیه شده است. همچنین حاوی محتوایی است که به افشای سطح جامع GRI می‌پردازد. این گزارش را با اصول کلی هیئت استانداردهای حسابداری پایداری (SASB) برای شرکت‌های مواد غذایی و آشامیدنی تطبیق داده‌اند. فهرست محتوای GRI ، و افشای SASB و TCFD در پیوست این گزارش و در وب سایت موجود است.

رویکرد مدیریت شرکت کمپبل

از سال 1869، کمپبل متعهد به تهیه غذاهایی است که هم مردم دوست داشته باشند و هم تأثیر منفی بر کره زمین نداشته باشد. این هدف در DNA شرکت حک شده و همیشه برای شرکت بزرگ آنها امری اساسی بوده است.

امروزه جهان به اصول پایداری نیاز دارد و با سرعت گرفتن تغییرات کلان اقتصادی، اجتماعی و محیطی – کمپبل نیز تلاش خود را برای دست‌یابی به این امر مهم، بیشتر کرده است. همانطور که در آخرین گزارش مسئولیت شرکتی کمپبل خواهید دید، آنها یک پلت فرم جامع محیط زیستی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) دارند که بر جهانبینی شرکتشان بنا شده و فرصت ها، انتظارات و مسئولیت های آنها را منعکس می کند. CEO شرکت بزرگ کمپبل: “ما معتقدیم انجام تجارت قانونمند و منطبق بر بالاترین استانداردهای اخلاقی، برای شرکت ما ضروری است. شعار کمپبل این است: برنده‌شدن با رعایت صداقت. ما تعهد خود به مسئولیت شرکتی را جدی می گیریم و ESG را به طور فزاینده ای در مدیریت ریسک و شیوه های حاکمیتی خود ادغام کرده‌ایم“.

خلاصه دستاوردهای شرکت غإایی کمپبل در سال 2021

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

خلاصه دستاوردهای شرکت صنایع غذایی کمپبل در سال (2021)

غذای قابل اعتماد: 65 درصد از محصولات با معیارهای شرکت برای مغذی بودن، مطابقت داشته است. 71٪ از وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌ها‌ی آنها معیارهای حداقل 1 برنامه تغذیه مفید فدرال را، دارا بوده‌اند.

فعالیت در اصناف و جوامع: از آغاز همه گیری 9 میلیون دلار غذا و کمک های مالی برای کمک به آسیب دیدگان از کووید-19 در جوامع، اهدا شده است. در سال 2021 تعهد شده است 1.5 میلیون دلار در طول سه سال به سازمان‌های غیرانتفاعی برای افزایش آگاهی، پیشرفت آموزش و مبارزه با نژادپرستی و تبعیض، اختصاص داده‌شود.

کارمندان راضی و کامیاب: 97 درصد از همه کارکنان حقوق بگیر برنامه توسعه فردی دارند. 96 درصد از مدیران، دوره آموزشی شمول و تنوع در استخدام کارمندان را به پایان رساندند. نرخ حوادث و سوانح خطرناک نسبت به سال 2020، 8% کاهش داشته است.

محیط زیست سالم: 108 هزار هکتار گندم در برنامه‌های پایداری گندم در آیداهو، مریلند، اوهایو و پنسیلوانیا ثبت‌نام شد.  یک برنامه علمی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تدوین شد. با طراحی مجدد بطری V8، دو و نیم میلیون پوند پلاستیک در سال صرفه جویی می شود.

استراتژی و چارچوب های ESG کمپبل

استراتژی و چارچوب های کمپبل

استراتژی‌های ESG

سیاست‌های شرکت کمپبل در راستای دو مفهوم بسیار ساده است : اهمیت دادن به محیط زیست و مردم و برقراری ارتباط با آنها. کمپبل می‌خواهد مردم از طریق غذای مشترکی که همه‌ی آنها دوست دارند با هم مرتبط شوند. برای تحقق اهدافشان، در حال ایجاد شیوه‌های تجاری هستند که به رفاه سهامداران کمک می‌کند و برای محیط زیست مفید است. آنها در حال اتخاذ رویکرد جامع و فزاینده‌ای برای تحقق این روش‌های جدید در حوزه‌های زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) هستند که برای شرکت بسیار مهم است. آنها باور دارند که با اجرای این اولویت‌ها می‌توانند تاثیرات مثبت قابل اندازه‌گیری داشته باشند.

مطالعه بیشتر: IFRS یا استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی چیست و چه کاربرد و چالشهایی دارد؟

بخشی از استراتژی‌های شرکت کمپبل در راستای اهداف ESG :

–  مقابله با چالش‌های همه‌گیری و تبدیل آنها به فرصت

–  با استفاده از دستورالعمل‌های جدید و ابداع دستور پخت‌های متنوع، مصرف‌کنندگان جدیدی را به مارکت خود جذب کرده‌‌اند که اغلب از قشر جوان بوده‌اند.

–  برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگان و ذینفعان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی و سایر فناوری‌ها

– حمایت از اصناف و ارتباط با آنها در زمانی که به شرکت نیاز دارند. این کار با فداکاری و تلاش کارمندان قابل انجام است.  

چارچوب‌های ESG

غذای قابل اعتماد: در شرکت کمپبل غذاهای خوشمزه، سالم و در دسترس درست می‌شود که افراد می‌توانند هر روز روی آن حساب کنند. این غذاها با مواد با کیفیتی که همه می توانند به آن اعتماد کنند، تهیه می شود.

حوزه‌های تمرکز:

 • ارتقاء سلامت و تندرستی
 • ترویج رفاه حیوانات
 • عملکرد شفاف

فعالیت در اصناف و جوامع: کمپبل به ایجاد جوامع و اصناف فعال هم در محل کار، هم در سطح شهری کمک می‌کند. آنها مواد اولیه خود را با دقت تهیه می کنند تا افراد بتوانند از آینده روشن‌تری برخوردار شوند.

حوزه‌های تمرکز:

 •  بهبود دسترسی به غذای مقوی و آموزش در زمینه رژیم غذایی سالم
 • ایجاد ارتباطات اجتماعی قوی
 • منبع یابی مسئولانه

کارمندان راضی و کامیاب: شرکت کمپبل در حال ایجاد یک فرهنگ فراگیر و با عملکرد بالاست که در آن همه کارکنان احساس ارزشمند بودن کنند و با ایجاد فرصت‌ و حمایت‌های مناسب از آنها، به کارمندان خود کمک می‌کنند تا بتوانند بهترین خودشان را ارائه دهند.

 حوزه‌های تمرکز:

 • ایجاد یک تیم برنده و گسترش فرهنگ همیشه برنده بودن
 • اولویت دادن به شمول و تنوع در استخدام کارکنان
 • اهمیت دادن به کارکنان

 محیط زیست سالم: این شرکت برای محیط زیستی سالم‌تر تلاش می‌کند. تلاش‌های آنها از مزرعه تا کارخانه و از کارخانه تا محیط خانواده‌ها ادامه دارد. آنها سعی دارند با تبلیغ مداوم در مورد اکوسیستم‌های پایدار و ایجاد تأثیر مثبت بر محیط زیست، اهمیت این موضوع را در بین مردم ترویج دهند.

مطالعه بیشتر: استاندارد جهانی مسئولیت اجتماعی iso 26000 چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد

حوزه‌های تمرکز:

 • مبارزه با تغییرات آب و هوایی
 • ترویج و تامین آب پایدار
 • تلاش برای حذف زباله
 • بهبود چرخه‌ی مصرف در بسته بندی
اهداف esg کمپبل

اهداف ESG کمپبل

یک ابتکار جالب که شرکت کمپبل به کاربرده ادغام کردن اهداف ESG شرکت با SDG (اهداف 17 گانه توسعه پایدار) سازمان ملل است. آنها چارچوب ESG خود را در چهار رکن کلیدی سازماندهی کرده‌اند: غذای قابل اعتماد، جوامع و اصناف فعال، کارکنان کامیاب، و محیط زیست سالم – که همگی توسط اخلاق و حاکمیت شرکتی آنها پشتیبانی می‌شوند. اولویت‌های این ستون‌ها با بسیاری از اهداف 17 توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) همسو هستند که به عنوان طرحی برای دستیابی به آینده بهتر و پایدارتر برای همه تا سال 2030 طراحی شده‌اند.

رفاه حیوانات :

تهیه گوشت سفید و قرمز از حیواناتی که در قفس نبوده و در محیطی سالم و آزاد رشد کرده‌اند.

 اصناف :

امکان دسترسی به غذای سالم در جوامع تحت پوشش شرکت و ارائه امکانات آموزشی در زمینه تغذیه سالم و همچنین تشویق کارکنان به شرکت در کارهای داوطلبانه.

 منبع یابی مسئولانه :

100% از روغن پالم مصرفی به طور مسئولانه خریداری شده و همچنین تهیه مواد خام اولیه به طور مسئولانه انجام می‌شود همچنین 25% افزایش بودجه برای کار با تامین کنندگان مختلف در نظر گرفته شده است.

آب و هوا :

کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان 42 درصد و کاهش 25 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای در زمینه حمل و نقل، تولید و توزیع.

کشاورزی:

تامین 50% از مواد خام گیاهی از تامین‌کنندگانی که در برنامه‌های کشاورزی پایدار فعالیت دارند.

آب:

کاهش 20 درصدی مصرف آب.

ضایعات:

کاهش 25 درصدی زباله های ارسالی به محل های دفن زباله.

بسته‌بندی:

تبدیل 100% بسته بندی‌ها به طرح ها و مواد قابل بازیافت یا کمپوست صنعتی تا سال 2030.

افزایش استفاده از مواد بازیافتی و گنجاندن 25٪ مواد بازیافتی در بطری‌های پلی اتیلن ترفتالات.

پیشرفت های انجام شده در زمینه رفاه-ندای توسعه

پیشرفت های انجام شده در زمینه سلامت

برای بیش از 150 سال، کمپبل غذاهای ایمن، مقرون به صرفه و قابل دسترس را فراهم کرده است که مردم آن را دوست دارند. تعهدات آنها در زمینه مواد غذایی با کیفیت بالا و در نظر گرفتن رفاه مصرف کنندگان،  بسیار محکم و غیر قابل تخطی است. هنگامی که بسیاری از مردم در نتیجه همه گیری کووید-19 با ناامنی اقتصادی و غذایی مواجه بودند، این شرکت با ارائه مواد مفیدی مانند سبزیجات و غلات کامل، به مردم کمک کرد تا رژیم غذایی سالمی داشته باشند.

این شرکت امسال معیارهای جدیدی را برای اندازه‌گیری عملکرد تغذیه، مقرون به صرفه بودن محصولات و دسترسی به مجموعه خود، ارائه کرده. این معیارهای جدید آنها را قادر می‌سازد تا عملکرد خود را در طول زمان رصد کنند و دستاوردهای خود را با سهامداران به اشتراک بگذارند.

معیارهای جدید:

• استفاده از یک سیستم ساده شده پروفایل تغذیه برای اندازه‌گیری کیفیت محصولات

• پیگیری تلاش‌ها در زمینه کاهش مواد مضر و بالابردن توجه به بهداشت عمومی

• افزایش مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن محصولات به طور کمی

نوآوری در زمینه سلامت و رفاه:

درحالی که کمپبل تلاش کرده همان کیفیت و طعم گذشته را در محصولات خود حفظ کند، در میان محصولات و نوآوری‌های جدیدی که ارائه کرده غذاهای گیاهی جایگزین هم قرار دارند. از قبیل : پروتئین‌های گیاهی و غذاهای تهیه شده با مواد ارگانیک.

نوآوری در زمان همه گیری :

علیرغم همه‌ی چالش‌ها، تیم سرآشپزها، دانشمندان و محققان کمپبل به تغییر دستور پخت‌های جدید در جهت افزایش ارزش غذایی آن ها ادامه دادند. همچنین آموختند که در روش‌های کاری خود چابک‌تر و خلاق‌تر شوند و انعطاف پذیریشان را در موقعیت‌های سخت، افزایش دهند.

ترویج حمایت از حیوانات -ندای توسعه

ترویج حمایت از حیوانات

ارتقای رفاه حیوانات جزء کلیدی چشم انداز کمپبل برای یک زنجیره ارزش اخلاقی و مسئولانه است و از تامین کنندگان خود انتظار دارند که الزامات رفاه حیوانات را برآورده کرده و بهترین شیوه ها را به کار گیرند.

اهداف رفاه حیوانات کمپبل بر اساس پنج اصل آزادی حیوانات است:

• رهایی از گرسنگی و تشنگی

• رهایی از ناراحتی

• رهایی از درد، آسیب یا بیماری

• رهایی از ترس و پریشانی

• آزادی در انجام رفتارهای غریزی

شفافیت عملکرد

شفافیت عملکرد

شرکت کمپبل ذی‌نفعان خود را در گفتگوی باز مشارکت می‌دهد تا درک بهتری از موضوعاتی که برای آنها مهم است، داشته باشند. اکنون بیش از هر زمان دیگری، مصرف کنندگان ازشرکت‌ها انتظار دارند که آنچه را که درست است انجام دهند و در مورد مواد تشکیل دهنده، محل تامین آنها و اینکه چگونه درست می شوند به صورت شفاف به آنها اطلاع رسانی شود.

کمپبل یک رویکرد یکپارچه را برای تضمین یک زنجیره ارزش ایمن و شفاف اتخاذ کرده است. برای بیش از 150 سال، روابطی را با تامین کنندگان خود ایجاد کرده که به آنها این امکان را می‌دهد که از فناوری‌های پیشرفته برای نظارت و مدیریت جنبه های چند وجهی عملیات خود جهت اطمینان از کیفیت و ایمنی مواد غذایی، استفاده کنند.

مطالعه بیشتر: توسعه پایدار و اهداف 17 گانه آن چیست و چه اهمیتی دارند؟

شفافیت زنجیره تامین با استفاده از فناوری :

در سال 2022، تمام تاسیسات تولیدی باید ازسیستم‌های مبتنی بر فناوری جهت مدیریت داده‌های فروش، مواد تشکیل دهنده و بسته‌بندی، استفاده کنند. با افزایش شفاف سازی، تیم‌های شرکت می‌توانند تصمیمات بهتری بگیرند و در صورت نیاز، به سرعت پاسخ دهند. این سطح از قابلیت ردیابی مبتنی بر فناوری، کلید کاهش ریسک برای همه ذی‌نفعان شرکت کمپبل است.

تضمین ایمنی مواد غذایی:

کمپبل این تخصص را دارد که اکثر نمونه برداری‌های شیمیایی و میکروبیولوژیکی محصولاتشان را به طور موثر انجام دهد. با ادغام امکانات Snyder’sLance، آزمایشگاه جدیدی را طراحی کرده که دارای طیف گسترده‌ای از قابلیت‌های آزمایشی برای شرکت است و به صورت آنلاین کار می‌کند.

ابتکارات شرکت کمپبل در زمینه شفاف سازی:

مصرف کنندگان کمپبل می‌خواهند بدانند غذای آنها از چه موادی تشکیل شده و این مواد از کجا تهیه می‌شوند. برای برآورده کردن این نیاز مشتریان، کمپبل تصمیم گرفت در سال 2021 در میکروسایت What’s In My Food این اطلاعات را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد. آنها می‌توانند تمام جزئیات درباره مواد تشکیل دهنده و نحوه تهیه آنها را در صفحات مربوط به برندهای شرکت کمپبل مطالعه کنند.

ایجاد ارتباطات اجتماعی قوی

سیاست شرکت کمپبل در راستای داشتن اصناف و جوامع فعال بر سه اصل بنا شده است:

دسترسی راحت به غذای سالم برای همه :

استراتژی شرکت کمپبل برای دسترسی راحت به غذای سالم و مقرون به صرفه در نتیجه‌ی یک سری ابتکارات و تغییرات سیستماتیک بوجود آمده که در اصناف و جوامع فعال آنها پایه‌ریزی شده‌اند. تهیه غذای اضطراری از طریق بانک‌های غذا، انبارهای غذا و سایر برنامه‌های تغذیه برای جوامع این شرکت بسیار مهم است و همه‌گیری COVID-19 این نیاز را تشدید کرده است. آنها به حمایت از Feeding America از طریق کمک‌های مالی که در طول دو سال آخر همه‌گیری بالغ بر ۷.۵ میلیون دلار بوده‌اند، ادامه خواهند داد.

ایجاد ارتباط اجتماعی قوی

ایجاد ارتباطات اجتماعی قوی :

کمپبل برای ایجاد جوامع قوی در زادگاه خود تلاش می‌کند چه از طریق کمک مالی ، چه انجام کارهای داوطلبانه ارائه شده توسط کارمندان و چه جمع آوری امضا برای برنامه‌هایی که منجر به بهبود تغذیه در مدارس می‌شود. این شرکت آزادی انتخاب را در مرکز برنامه‌های خود قرارداده، بنابراین کارکنان آنها می‌توانند داوطلب شوند و در موضوعاتی که برایشان مهم است مشارکت کنند.

تامین مواد اولیه به صورت مسئولانه :

مطابق با ارزش‌های خود، این شرکت مواد تشکیل دهنده خود را با احتیاط تهیه می‌کند و سعی دارد از شیوه‌های اخلاقی و پایدار در زنجیره تامین خود مطمئن شود. آنها تامین کنندگان خود را موظف کرده‌اند که از منبع‌های مسئولانه استفاده کنند. این برنامه با همکاری تیم‌های تدارکات و مسئولیت‌پذیری شرکتی و پایداری توسعه یافته است.

مسئولیت در استفاده از منابع

گسترش تلاش‌ها در زمینه پایداری با همکاری کشاورزان گندم

گندم به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد تشکیل دهنده از نظر حجم، برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای درجه 3 و سایر اثرات زیست محیطی شرکت کمپبل نقش مهمی دارد. کمپبل با تکیه بر کار مداوم با Truterra (تجارت راه حل‌های پایداری Land O’Lakes, Inc.)، برنامه پایداری گندم را در سال 2021 گسترش داده است.

مطالعه بیشتر: رابطه بین مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت ها و نقش تعدیلی بر استراتژی کسب و کار

حفاظت از گرده افشان‌ها و تنوع زیستی

الگوهای آب و هوایی غیرقابل پیش بینی ناشی از تغییرات آب و هوایی بر تنوع زیستی تأثیر منفی می‌گذارد. در عین حال، اکوسیستم های سالم با تنوع زیستی برای کاهش و سازگاری با تغییرات آب و هوا ضروری هستند. به همین دلیل است که کمپبل با تولیدکنندگان برای نظارت فعال و حفاظت از تنوع زیستی همکاری می کند.

مبارزه با تغییرات آب و هوایی

مبارزه با تغییرات آب و هوایی

تعیین یک هدف جدید مبتنی برعلم

صنایع غذایی می‌تواند نقش مهمی در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG)، ایفا کند. به عنوان یک تولید کننده مواد غذایی، کمپبل می‌تواند با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در زنجیره ارزش خود، به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کند. در این شرکت یک روش دقیق برای تعیین اهداف مبتنی بر علم توسط ابتکار اهداف علمی (SBTi) ایجاد شد که با همکاری CDP، پیمان جهانی سازمان ملل، موسسه منابع جهانی و صندوق جهانی طبیعت صورت گرفت.

کاهش مصرف انرژی

نه درصد از برق شرکت کمپبل از منابع تجدیدپذیر، از جمله پنج تاسیسات خورشیدی تامین می‌شود که یکی از آنها یک میدان خورشیدی 26 هکتاری در سایت Campbell Snacks در هانوفر، پنسیلوانیا است. با پذیرش هدف جدید مبتنی بر علم، این شرکت در حال ارزیابی و تحقیق است تا بتواند منابع انرژی تجدیدپذیر را به مجموعه خود اضافه کند و در راستای اهداف خود برای کاهش انتشار کربن، قدم بردارد.

ترویج استفاده پایدار از منابع آب

 ترویج استفاده پایدار از منابع آب

در راستای رسیدن به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد، شرکت کمپبل از سال 2010 در مورد کاهش مصرف آب اهدافی را برای شرکت خود تعیین کرده بود. در تلاش برای پیشرفت در این زمینه  در سال 2017 کاهش 20 درصدی مصرف آب در عملیات خود را در دستور کار قرار دادند. این تلاش‌ها همچنان ادامه دارد و شرکت کمپبل سالیانه برای تحقق آنها برنامه ریزی می‌کند.

استفاده مجدد از آب

در کارخانه نمک شارلوت کمپبل، کارولینای شمالی، که در آن چیپس سیب‌زمینی کیپ کاد تولید می‌کنند، یک واحد احیا نصب شده که فاضلاب پوست سیب‌زمینی را می‌گیرد، ضایعات مواد غذایی جامد را از آب جدا می‌کند و سپس آب فیلتر شده را برای تامین اسپری انتهایی به گردش در می‌آورد. مصرف آب شیرین این شرکت از 25000 گالن به حدود 2250 گالن کاهش یافته که معادل بیش از پنج میلیون گالن صرفه جویی در آب شیرین در سال است. همچنین، با جلوگیری از ورود بیش از یک تن مواد غذایی جامد به فاضلاب، هزینه های تصفیه فاضلاب نیز کاهش پیدا کرده است.

ارزیابی نظارت بر آب

با وجود الگوهای نامنظم بارندگی ناشی از تغییرات آب و هوایی، همراه با کاهش منابع، مهم است که خطرات زنجیره تامین از جمله خطر آب را درک کنیم. در سال 2021، کمپبل فهرستی از آب و ارزیابی ریسک عملیات مستقیم و زنجیره تامین خود را با استفاده از اطلس خطر آب قنات موسسه منابع جهانی و صندوق جهانی حیات وحش (WRF) تکمیل کرد.

تلاش برای حذف زباله

تلاش برای حذف زباله

شرکت کمپبل در حال تسریع تلاش‌ها برای کاهش ضایعات خود در مزرعه‌هایی است که مواد اولیه آنها در آن رشد می‌کنند، همچنین کاهش سم و مواد مضر در گیاهانی که غذاهای خود را با آن درست می‌کنند، و در آخر کاهش تولید زباله در جوامعی که از محصولات کمپبل سود می‌برند. از سال 2017، تولید زباله کمپبل کاهش داشته است. آنها توانسته‌اند ضایعات غذایی خود را تا 19% کاهش دهند. کمپبل همچنین قصد دارد تا سال 2025 میزان زباله های ارسالی به محل‌های دفن زباله را تا 25 درصد کاهش دهد.

رویکرد سیستماتیک برای کاهش ضایعات مواد غذایی

کمپبل رویکردی سیستماتیک را برای مدیریت ضایعات مواد غذایی اتخاذ می‌کند – کاهش مقدار مواد غذایی اضافی که تولید می‌کند، حذف ضایعات در پردازش، و اطمینان از اهدای غذای اضافی به بانک‌های مواد غذایی، آشپزخانه‌ها و سرپناه‌ها.

استفاده چرخشی از بسته بندی محصولات:

کمپبل رویکردی چند جانبه برای بهبود چرخشی بودن بسته‌بندی دارد – طراحی بسته‌بندی نوآورانه، استفاده از مواد بازیافتی بیشتر و آسان‌تر کردن بازیافت پس از استفاده برای مصرف‌کنندگان. در سال 2021، از طریق انتقال به بسته‌بندی‌های قابل بازیافت ، طراحی مجدد بطری‌هایی که به پلاستیک کمتری نیاز دارند، افزایش نرخ بازیافت از طریق اتیکت‌گذاری روی بسته و همچنین گسترش زیرساخت‌های بازیافت، در این زمینه پیشرفت چشم‌گیری داشته است.

متریالیتی و ماتریس ارزیابی کمپبل -ندای توسعه

متریالیتی و ماتریس ارزیابی اهمیت کمپبل

اقتصادی

انطباق با محیط زیست:

اطمینان از رعایت قوانین، مقررات و کدهای طراحی شده برای حفاظت از محیط زیست.

شفافیت مواد و محصول:

ارتباط شفاف با ذی‌نفعان در مورد آنچه در غذای شرکت کمپبل وجود دارد، این مواد از کجا می‌آیند و چگونه به محصول نهایی تبدیل می‌شوند.

منبع یابی و ردیابی مسئول:

ایجاد شفافیت در زنجیره تامین مواد تشکیل دهنده ، از مزرعه تا میز، برای مدیریت ریسک‌های تجاری و رسیدگی به مسائلی از جمله حقوق بشر، ایمنی محل کار و جنگل زدایی.

مطالعه بیشتر: تعریف حسابداری مسئولیت های اجتماعی و اهمیت آن در ارزیابی عملکرد شرکت‌‌ ها

محیط زیست

تنوع زیستی:

حفاظت از اکوسیستم‌ها و گونه های گیاهی و جانوری که از طریق منابع و شیوه‌های تولید مسئولانه حمایت می‌شوند.

تغییرات آب و هوا:

پیشبرد برنامه‌های کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر زنجیره ارزش.

ردپای بسته بندی:

کاهش اثرات زیست محیطی بسته بندی‌های شرکت کمپبل، از جمله بهبود منبع، قابلیت بازیافت و زیرساخت‌ها و همچنین آموزش مصرف کنندگان.

کشاورزی پایدار:

پرداختن به مسائل مربوط به کشاورزی پایدار مانند سلامت خاک، استفاده از آفت کش‌ها، جنگل زدایی، تنوع زیستی و استفاده از آب در مزارع.

اجتماعی

رفاه حیوانات:

اطمینان از رفتار اخلاقی با حیوانات در زنجیره ارزش شرکت کمپبل

اخلاق کسب و کار:

رعایت اصول اخلاقی در کسب و کار و محل کار، از جمله در زمینه های حفظ حریم خصوصی مصرف کننده، کلاهبرداری، رشوه، فساد، و حاکمیت شرکتی

مشارکت در جوامع:

بهبود جوامعی که در آن زندگی و کار می کنند از طریق تلاش های بشردوستانه، از جمله کمک های مالی، داوطلبانه، و سایر برنامه های اجتماعی

نمونه گزارش gri کمپل

مطالعه بیشتر: حضور ندای توسعه در رویداد هم افزایی مدیریت ایران 1401

نمونه گزارش GRI

GRI (Global Reporting Initiatives) سازمانی مستقل و بین‌المللی است که به کسب‌وکارها و سایر سازمان‌ها کمک می‌کند تا مسئولیت تأثیرات عملکرد شرکت‌ها یا کسب و کارهای خود را بر محیط زیست، اجتماع و اقتصاد بر عهده بگیرند و این امکان را فرآهم می‌کند که همه‌ی کسب و کارها بتوانند با داشتن یک زبان مشترک با یکدیگر و با سازمان‌های بین المللی ارتباط برقرار کنند. استانداردهای جهانی GRI شامل افشاگری در مورد حوزه‌های مخصوص هر سازمان مانند حاکمیت، سیستم های مدیریت، شیوه های گزارش دهی، محصولات، خدمات، مشارکت ذینفعان و رویکرد مدیریت است. یک نمونه خیلی خلاصه از این گزارش در زیر آورده شده است:

شرکت سوپ کمبل مطابق با استانداردهای GRI 2021 برای دوره 3 آگوست 2020 تا 1 آگوست 2021 گزارش داده است.

گزارش کمپل ندای توسعه
گزارش gri کمپل ندای توسعه

نمونه گزارش SASB

گزارش sasb

هیئت استانداردهای حسابداری پایداری (SASB) اطلاعات پایداری مالی شرکت‌ها را برای سرمایه گذارانشان افشا می‌کند. استانداردها مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) را در هر صنعت ، مشخص می‌کند. کمپبل از استاندارد صنعت غذاهای فرآوری شده به عنوان راهنمایی برای شفاف سازی استفاده می کند.

نمونه گزارش sasb کمپل-ندای توسعه

منبع: گزارش مسئولیت اجتماعی کمپانی کمپبل 2020

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *