فرهنگ محیط کار و مسئولیت اجتماعی شرکتی
فهرست مطالب
فرهنگ محیط کار و مسئولیت اجتماعی شرکتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

فرهنگ محیط کار و مسئولیت اجتماعی شرکتی

” فرهنگ محیط کار شما بیش از اندازه مهم است، آن را به شانس و اقبال نسپارید.”

آنچه در طول این سالها در ذیل مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) پدیدار شد ، گویی  بیشتر در مورد فرهنگ و تعامل سازمانی بوده است.

زمانی که تلاشی آگاهانه برای انجام کارهایی فراتر از کسب سود و ارائه سود سهام برای سهامداران وجود دارد، شکی نیست که شرکت ها رشد می کنند و جوامع بهبود می یابند. در واقع شرکت ها همسویی خود و ذینفعانشان را با مسائل اجتماعی و سیاسی پیدا می کنند.در حقیقت، همانطور که “جنبش CSR” به بلوغ می رسد، ما شاهد افزایش شواهدی از ارتباط بین موفقیت مالی و  مشارکت در جوامع خود هستیم.

کسب ‌وکارهایی که در CSR سرآمد هستند، فرهنگ‌های محل کار را توسعه داده‌اند که کارکنان را به چیزی بالاتر از خودشان یا شغلشان پیوند می‌دهد. هنگامی که پدیده ی دات کام( dot com boom) برای اولین بار در آستین در دهه 90 شروع شد، بسیاری از استارتاپ‌های دارای بودجه خوب شروع به تغییر محیط کار با قرار دادن میزهای پینگ پنگ  و بیلیارد، تجهیزات تمرینی و ایجاد ساعات فراغت در هر آخر هفته کاری، کردند. همچنین با در دسترس گذاشتن دائمی غذا و انعطاف در برنامه های کاری به بهره وری بهتر کارکنان و صرفه جویی در وقت کمک کردند.

اما آیا اینها، واقعا فرهنگ است؟

از نظر من پاسخ کمی پیچیده است. بسیاری از همین ارزش ها تا عصر وفور اینترنت و اقتصاد دیجیتال باقی مانده اند؛ هرچند همه ی آن ها برای یک فرهنگ ضروری نیستند.

فرهنگ کسب و کار برای هر شرکت موفقی مهم است، صرف نظر از اینکه آیا مدیریت اجرایی ارزش آن را تشخیص می دهد یا خیر.

شرکت‌ها می‌توانند میلیون‌ها دلار برای ایجاد برند خود در بین مصرف‌کنندگان هزینه کنند. اینکه ما که هستیم؟ و چه چیزی را نمایندگی می کنیم؟ اما اغلب آن ها حتی یک فرهنگ را در نظر نمی گیرند. یک فرهنگ چه با طراحی و برنامه ریزی رهبری چه به طور پیش فرض از طریق عدم اقدام در شرکت شما ریشه خواهد گرفت. آیا شما نباید وقت خود را صرف ایجاد بهترین محیط ممکن برای افرادی کنید که می توانند موفقیت شما را ممکن سازند؟

فرهنگ را نباید به شانس واگذار کرد. هدایتش کنید، آن را رهبری کنید. آن را بسازید. فرهنگ شما بخش مهمی از شهرت و توسعه برند شما است. یک اصل در برندسازی وجود دارد که اگر ارزش‌های خود را کشف نکنید و آنها را به درستی به بازار منتقل نکنید، خریداران محصولات و خدمات شما برند شما را برای شما استنباط خواهند کرد و این خطرناک ترین اتفاق برای هر شرکتی است.

پس از اینکه به مصرف‌کنندگان اجازه داده شد برای برند شما تصمیم بگیرند، برای برندسازی مجدد و کسب تصویر و ارزش‌هایی که باید از روزی که شرکت خود را راه‌اندازی می‌کردید به دست می آوردید، به ثروت زیادی نیاز خواهید داشت.فرهنگ محل کار شما بیش از اندازه مهم است. آن را به شانس نسپارید.

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

leo ramirez

LEO RAMIREZ,JR

ceo and co-founder,encast,inc

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *