چشم انداز جهانی ESG: پنج گرایش کلیدی سال 2023
چشم انداز جهانی ESG پنج گرایش کلیدی سال 2023
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چشم انداز جهانی ESG: پنج گرایش کلیدی سال 2023

چشم انداز نظارتی ESG به سرعت در حال تغییر است. با وجود گروه‌ها، خط‌مشی‌ها و دستورهای جدید و اضافه شدن نام‌های اختصاری بیشتر به فهرست رو به رشد، متخصصان ESG باید در صدر روندها و به‌روزرسانی‌های نوظهور قرار بگیرند. به طور خلاصه اصلی‌ترین بروزرسانی انجام گرفته شامل موارد زیر می‌باشد:

 ● اتحادیه اروپا:

      ○ شکاف‌های جنسیتی و حداقل دستمزد

      ○ مشمول شدن انرژی گاز و هسته‌ای در مقررات افشای مالی پایداری

      ○ تصویب نهایی بخشنامه گزارش پایداری شرکت

      ○ قانون جنگل زدایی

      ○ اصلاحات سیستم تجارت آلاینده‌ها و مالیات مرز کربن

 ● امریکا:

      ○ در نظر گرفتن ریسک‌های مالی مرتبط با آب و هوا توسط هیئت ذخیره فدرال

 ● آسیا-اقیانوسیه:

      ○ ژاپن دستورالعمل‌هایی را برای صندوق‌های اتحادیه اروپا صادر می‌کند

      ○ دربرگیری مسائل ESG در بورس هنگ کنگ

کارشناسان FiscalNote و Oxford Analytica در یک میزگرد مجازی در مورد چشم‌اندازهای ESG در سال 2023 صحبت کردند. برای اطلاع شما مخاطبان ندای توسعه در این مقاله، به 5 نکته و گرایش کلیدی این میزگرد پرداخته شده است.

1: چشم انداز نظارتی جهانی ESG رونق پیدا کرده

بیش از پیش برای شرکت‌ها مهم است که مقررات ESG را در مدیریت ریسک خود بگنجانند. مهمترین مقرراتی که در این میزگرد مورد بحث قرار گرفت عبارتند از:

 ● ایالات متحده قرار است قانون افشای خطرات آب و هوایی SEC را در آوریل 2023 منتشر کند.

 ● اتحادیه اروپا اخیراً دستورالعمل گزارش‌دهی پایداری شرکتی را تصویب کرد تا دستور گزارش قبلی ESG خود را با الزامات دقیق‌تر جایگزین کند، که اکنون بر شرکت‌های بیشتری تأثیر می‌گذارد.

 ● تنش تجاری بالقوه بین ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دلیل تفاوت در رویکرد انتقال ESG وجود دارد.

مطالعه بیشتر: چگونه ESG برای کسب و کارها ایجاد ارزش می‌کند؟

مدیریت ریسک زنجیره تامین

2: مدیریت ریسک زنجیره تامین

همه‌گیری(پاندمی کرونا) و درگیری‌های بین‌المللی، بر زنجیره‌های تامین جهانی تنش زیادی وارد کرده‌است. با این حال، فرصت‌های جدیدی را نیز به وجود آورده:

 ● شرکت‌هایی که بهترین عملکرد ESG را دارند، ریسک‌هایی مانند اثرات رکود اقتصادی بر زنجیره‌های تامین را در استراتژی‌های ESG خود ادغام می‌کنند.

 ● ایجاد روابط قوی و شفاف اهداف پولی و ESG با تامین کنندگان به پیشبرد استراتژی‌های کاهش ریسک کمک می‌کند.

هدف اصلی ESG اساساً شفاف بودن و اطمینان از درک کامل چیزهاییست که بر کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد و همچنین تاثیراتی که تجارت شما بر جهان می‌گذارد.
شرکت صنایع سنگین آلمان دور(Dürr)

3: طرح‌های تنوع زیستی

بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد، 44% تولید ناخالص ملی در جهان به دلیل تنوع زیستی و از بین رفتن طبیعت در معرض خطر است. این میزگرد، آخرین تحولات تنوع زیستی که شرکت‌ها باید برای آن آماده باشند را مورد بررسی قرار داد.

 ● COP15 در مونترال کانادا، با هدف 15 موافقت کرد، که از دولت‌ها می‌خواهد افشای منظم تأثیرات شرکت‌ها و بخش‌های مالی بر تنوع زیستی را تشویق کنند.

 ● ممکن است قوانین افشای تنوع زیستی در سال 2023 آماده نباشند، اما شرکت‌ها می‌توانند با استانداردهای داوطلبانه مانند چارچوب افشای مالی مرتبط با طبیعت(TNFD) شروع به کار کنند.

من فکر می‌کنم امسال می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سرمایه‌گذاران برای شفافیت بیشتر، داده‌های بهتر و اطلاعات بیشتر شرکت‌ها در مواجهه با طبیعت و ریسک‌هایشان، بیشتر تلاش کنند.
شرکت درولت(Drolet)

مطالعه بیشتر: بهترین دوره‌های آموزشی رایگان ESG و گزارش پایداری

تمرکز بر روی S در ESG جامعه

4: تمرکز بر روی S در ESG: جامعه

محیط زیست (E) و جامعه(S) در ESG به دو عضو جدایی ناپذیر تبدیل شده‌اند و این میزگرد اهمیت این موضوع را برروی صنایع و بخش‌های شرکتی که نیاز به اولویت‌بندی معیارهای اجتماعی دارند، بررسی کرد.

 ● وابستگی بیشتر به استخراج مواد معدنی، مانند کبالت، برای خودروهای برقی و تولید پنل‌های خورشیدی، توجه را به بهبود چرخه صنعت سوخت پاک جلب می‌کند.

 ● ذی‌نفعان داخلی و مصرف کنندگان به دنبال مدیریت تنوع، برابری، همه پذیری (DEI) و برابری محل کار در مواقع بی‌ثباتی اقتصادی هستند.

5: تحول ESG با پیشرفت تکنولوژی

رسیدگی به انطباق با مقررات، افشای سرمایه گذاری، مدیریت زنجیره تامین و ردیابی انتشار گازهای گلخانه‌ای به طور فزاینده‌ای دشوار می‌شود. در ادامه رویکردهای این میزگرد در مورد تکنولوژی ESG و نقش‌های مورد نیاز برای سال 2023 را مشاهده می‌کنید:

 ● گرایش فناوری ESG به سمت ساده‌سازی دامنه 3 شفافیت انتشار آلاینده‌ها در سراسر زنجیره تامین برای بهبود اطمینان به داده‌های تامین کنندگان است.

 ● تقاضا برای پایداری و نقش راهبری ESG در حال افزایش است زیرا مدیران ارشد فعلی عهده‌دار مسئولیت‌های جدید ESG می‌شوند.

اکنون و بالاخره شاهد خواهید بود که افسران ارشد پایداری وارد هیئت تصمیم‌گیری می‌شوند و در بالاترین سطح، در سطح هیئت مدیره می‌نشینند. آنچه جالب است این است که یک مسیر شغلی واقعی برای پایداری وجود دارد، که قبلاً وجود نداشت.
شرکت صنایع میهان(Meehan)

مطالعه بیشتر: استاندارد جدید گزارش پایداری مالی IFRS را بهتر بشناسیم

سخن پایانی در مورد تغییر چشم انداز ESG

همگام شدن با پیشرفت‌های ESG نیاز به بررسی افق و تحقیقات متفکرانه دارد. شرکت در سمینارها و کنفرانس‌ها و گفتگو با همکاران می‌تواند به کسانی که در این فضا هستند، کمک کند تا از اخبار مرتبط مطلع باشند. یادگیری انتخاب درست منابع و پرسیدن سؤالات درست برای جلوتر ماندن در چشم‌اندازی که به سرعت در حال تحول است، حیاتی است.

باید اعتراف کنم که گاهی از این سه حرف(ESG) و سطح فوق‌العاده توجهی که ایجاد می‌کنند، احساس تعجب می‌کنم. اما هنوز هم می‌بینم که چگونه کسب و کار و سرمایه گذاری را متحول می‌کنند و مسیرهایی را به سوی آینده‌ای پایدار و انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهند. پس به دنبال اطلاعات قابل اعتماد و مفید ESG، و راه‌هایی برای کمک به تکامل آن باشید.
شرکت بان(Bunn)
چگونه خدمات مرکز ندای توسعه در این راه شما را یاری می‌کند

چگونه خدمات مرکز ندای توسعه در این راه شما را یاری می‌کند

همانطور که اهداف و استراتژی‌های مرتبط با ESG در حال تکامل هستند، بروزرسانی و شناخت ریسک‌ها و فرصت‌ها در زنجیره تامین و چگونگی ادغام آن با استراتژی کسب و کار حیاتی است. مرکز ندای توسعه با مشاوره، آموزش، و همکاری در تدوین گزارش‌های ESG سازمان و شرکت شما، راهکارهای مدیریت ESG نسل جدید به شما ارائه می‌دهد تا از روش‌های کهنه و نامرتبط با تحولات بازار که می‌تواند ریسک‌زا و بخشی‌نگر باشد، عبور کنید و مجموعه خود را همگام با تحولات روز، نیازهای ذی‌نفعان و شرکای خود راهبری نمایید.

برای دانستن این‌که راهکارهای ندای توسعه چگونه می‌توانند شما را در مسیر پایداری و کسب و کار مسئولانه یاری کنند تا از استراتژی‌های مرتبط با ESG، گزارش پایداری، ارزیابی تاثیر و مدیریت ریسک در کل زنجیره ارزش خود استفاده کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *