10رویداد بین المللی برتر پایداری در سال 2024
10 رویداد برتر پایداری در سال - ندای توسعه2024
زمان مطالعه: 8 دقیقه

10 رویداد برتر پایداری در سال 2024

در میان همه چالش‌ها، تغییرات آب و هوایی یکی از ضروری‌ترین هاست و رویدادهای تجاری و کنفرانس‌ها می‌توانند نقش مهمی در ایجاد تحول‌ در رویکرد ایفا کنند. COP28، یکی از مهم‌ترین رویدادهای پایداری جهان، به پایان رسید و با ورود به سال 2024 به معرفی انجمن‌ها، رویدادها و کنفرانس‌های اختصاص داده شده به مسائل پایداری در این سال خواهیم پرداخت.

این مقاله 10 رویداد برتر، حضوری و آنلاین، که با گردهمایی کارشناسان برجسته از برخی از بزرگترین شرکت‌ها و مؤسسات مهم جهان، در 12 ماه آینده برگزار خواهند شد را معرفی می‌کند.

10. هفته آب و هوا نیویورک

زمان: 22 سپتامبر 2024 – نیویورک.

هفته‌های آب و هوا هر ساله در سراسر جهان با مشارکت سازمان ملل برگزار می‌شود. هفته آب و هوای نیویورک بزرگترین در نوع خود است. این رویداد یک هفته‌ای که توسط گروه غیرانتفاعی Climate Group هدایت می‌شود، و با مأموریت «پیش‌گیری سریع اقدام اقلیمی» بیش از 600 فعالیت و رویداد را در پنج منطقه شهر – حضوری، ترکیبی و آنلاین ارائه می‌کند.

The Hub Live که بخش عمده‌ای از هفته آب و هوا را تشکیل می‌دهد، مجموعه‌ای دو روزه از جلسات است که بیش از 1000 مدیر تأثیرگذار از تجارت، دولت و بخش آب و هوا را گرد هم می‌آورد تا به موضوعات کلیدی در پیشبرد این گذار بپردازند.

در میان سخنرانان اخیر، پادشاه بریتانیا چارلز سوم، تیم کوک مدیر عامل اپل، جاسیندا آدرن نخست وزیر سابق نیوزلند، باب مورتیز رئیس جهانی PwC، از مشهورترین‌ها بودند.

9. اجلاس جهانی ESG

زمان: 19 تا 21 فوریه 2024 – خُبر، عربستان سعودی.

پس از موفقیت اجلاس جهانی ESG در دبی و مالزی، سومین دوره این اجلاس در سال 2024 به عربستان سعودی منتقل می‌شود. طی سه روز، متخصصان، سرمایه گذاران و کارشناسان برجسته صنعت در خبر گرد هم می‌آیند تا موثرترین روش‌ها برای ادغام اصول ESG را بررسی کنند.

این اجلاس موضوعات ESG را از طریق سه ستون مورد بررسی قرار خواهد داد: ساختن به سوی یک آینده خالص صفر پایدار، استراتژی‌های ESG برای تأثیر پایدار، و شمول اجتماعی. سخنرانان شامل دانشگاهیان و سیاست گذاران دولت عربستان سعودی همراه با راهبران بزرگ تجاری منطقه خواهند بود. که شامل مقامات ارشد پایداری و انرژی از گروه HSBC، آرامکو عربستان، مایکروسافت عربستان و … است.

مطالعه بیشتر: COP۲۸: بزرگترین تعهدات مواد غذایی و کشاورزی پایدار

8. انجمن Cleantech آمریکای شمالی

زمان: 22 تا 24 ژانویه 2024 – سن دیگو.

این انجمن از گروه Cleantech، مدیران شرکت‌ها، کارآفرینان، مبتکران فناوری پاک، سرمایه‌گذاران، سازمان‌های دولتی و کارشناسان از سراسر جهان را گرد هم می‌آورد تا فناوری‌های پیشرو را کشف و به اشتراک بگذارند.

که فرصتی است برای ارتباط با استارت آپ‌ها، شرکت‌های بزرگ، سرمایه گذاران و شرکت‌های چندملیتی از سراسر آسیا در یک مکان است. این رویداد همچنین در آسیا (سنگاپور، 7-8 می) و اروپا  برگزار می‌شود.

برنامه سه روزه بر موضوعات مهم و نوآوری‌های مورد نیاز برای دستیابی به اهداف خالص صفر تمرکز دارد، که برای کمک به شرکت کنندگان طراحی شده تا از روندها و تغییرات در فضای سریع فناوری پاک جلوتر بمانند. سخنرانان از مدیران برجسته در فضای فناوری پاک از جمله کریگ لنس، معاون توسعه کسب و کار در کاترپیلار، ریکی ساکای معاون ارشد سرمایه گذاری و توسعه تجارت در صنایع سنگین میتسوبیشی آمریکا، و دیگران، در کنار سرمایه گذاران و کارشناسان PwC و JP Morgan هستند.

7. کسب و کار مسئول آسیا 2024

زمان: می 2024 – آسیا(آنلاین).

این رویداد آنلاین از رویترز به لندن و نیویورک (حضوری) نیز می‌رود و به شرکت کنندگان در درک چگونگی غلبه بر فشارهای کوتاه مدت و کشف پتانسیل واقعی برای کسب و کار، با محوریت تصمیمات بلند مدت، سودآور و پایدار یاری می‌کند. 

موضوعات اصلی شامل استراتژی، ادغام و تاثیر، کربن زدایی، تحول زنجیره تامین، گزارش و مقررات، ومنابع انرژی تجدیدپذیر است. این رویداد رویترز بستری را برای بیش از 60 مدیر عامل و سخنران اجرایی از برخی از بزرگترین شرکت‌های جهان، از Bupa تا ServiceNow، FedEx تا DBS Bank فراهم می‌کند تا در مورد چگونگی انتقال پایدار و حفظ موفقیت برای کسب و کار خود تعامل کنند.

6. نوآوری صفر

زمان: 30 آوریل تا 1 می – المپیای لندن.

Innovation Zero به عنوان بزرگترین کنگره خالص صفر بریتانیا، 12000 نماینده، 600 سخنران و 350 غرفه‌دار را در 14 انجمن گرد هم می‌آورد. این نمایشگاه دو روزه توسط دولت بریتانیا حمایت و در کنار رویداد مشترک جدیدی به نام “زیرساخت صفر” برگزار می‌شود. این رویداد برای تسریع اقدامات معنادار به سمت اقتصاد کم کربن طراحی شده است.

با پوشش 14 تالار گفتمان، از امور مالی تا انرژی، فناوری پیشرفته گرفته تا اقیانوس‌ها و آب، نکات کلیدی و پانل‌هایی را در مورد طیف متنوعی از موضوعات روز ارائه می‌دهد.

اجلاس جهانی انرژی آینده-صدای فردا

مطالعه بیشتر: بهترین شیوه‌ها در مدیریت گزارشگری و افشا در سال ۲۰۲۴

5. اجلاس جهانی انرژی آینده

زمان: 16 تا 18 آوریل 2024 – ادنک ابوظبی.

این رویداد سه روزه حضوری که به عنوان یک «اندیشکده جهانی، مجهز به نوآوری جهانی، ذهن‌های پیشگام و بینش‌های نوآورانه» توصیف می‌شود، ادعا می‌کند که رویداد تجاری پیشرو در جهان برای انرژی‌های آینده است – با ارائه پنج کنفرانس و جذب بیش از 30000 نفر  بازدیدکننده، 2000 غرفه و صدها سخنران متخصص.

به میزبانی غول پیشگام انرژی‌های تجدید پذیر امارات،” مصدر”، تأثیرگذاران صنعت، سیاست گذاران و استارت آپ‌های بین المللی گرد هم می‌آیند تا طرحی برای آینده‌ای پایدار ایجاد کنند.

همراه با نمایشگاه، پنج کنفرانس اختصاصی وجود دارد که مهم‌ترین چالش‌های صنعت را پوشش و آخرین پیشرفت‌ها را در زمینه زباله‌های اکو، انرژی پاک، خورشید، آب و شهرهای هوشمند نشان می‌دهد. در میان بحث‌ها و جلسات، تمرکز بر دیجیتالی‌سازی شهرها (شهرهای هوشمند)، چگونگی رسیدن صنعت آب به صفر خالص، و مزایای رویکردهای اقتصاد چرخشی است.

بیش از 700 سخنران در پنج مرحله کنفرانس شرکت خواهند کرد. در زمینه سبز کردن حمل و نقل، کارشناسان از KPMG، Engie، و تویوتا موتور خواهند بود، و مبحث شهر هوشمند کارشناسانی از Dell Technologies، PwC و …. را گرد هم می‌آورد.

4. اجلاس تاثیر انتقال انرژی اکونومیست

زمان: 4 مارس 2024 – لندن.

هدف این رویداد تسریع مسیر به سوی مقیاس‌پذیری فناوری‌های انرژی پاک است. این رویداد که در آستانه نهمین هفته پایداری لندن برگزار می‌شود و بر انتقال انرژی از طریق فناوری متمرکز است، همه سرمایه‌گذاران پیشرو در فناوری پاک را به یک اتاق می‌آورد – و بستری را برای تعامل سرمایه‌گذاران، کاربران و شرکت‌های انرژی فراهم می‌کند. 

این رویداد یک روزه مملو از بیش از 30 جلسه اصلی و میزگرد است که به انتقال انرژی پاک، چالش‌ها و فرصت‌های آن می‌پردازد. 

بیش از 50 سخنران از جمله راهبران انرژی، آب و هوا و طبیعت از مشاغل بزرگ از جمله Vodafone UK، A.P. Moller-Maersk، IKEA و سران سرمایه گذاران شرکت‌های VC مانند Toyota Ventures و LG Technology Ventures و مقامات دولتی از جمله رئیس مشترک انرژی سازمان ملل متحد در این اجلاس شرکت می‌کنند.

3. پایداری زنده صفر خالص

زمان: ۶ تا ۷ مارس ۲۰۲۴ – مرکز ملکه الیزابت دوم، لندن.

BizClik با تکیه بر پایه چهار ساله Sustainability LIVE صداهای پیشرو جهانی در انتقال خالص صفر را به صحنه لندن می‌آورد. مانند نمایشگاه دیگر مجموعه، این رویداد دو روزه مدیران سطح C از شرکت‌های پیشرو جهان را گرد هم آورده، اما در انتقال خالص صفر محدود می‌شود.

کنفرانس به چالش‌ها و فرصت‌های سفر به صفر خالص می‌پردازد و استراتژی‌ها، نوآوری‌ها و تلاش‌های مشترکی را ارائه می‌دهد که باعث تغییر می‌شوند. کارشناسان صنعت و راهبران فکری راه حل‌های عملی را بررسی، و داستان‌های موفقیت خود را به اشتراک می‌گذارند.

برنامه سخنرانی‌های کلیدی چهار موضوع اصلی را پوشش خواهند داد؛ پایداری و ESG ،EV و انرژی، فناوری آب و هوا، و پایداری زنجیره تامین، که شامل صنایع، از سفر و گردشگری گرفته تا مد تا حمل و نقل می‌شود. در میان موضوعات صفر خالص، استفاده از فناوری‌های نوظهور از جمله هوش مصنوعی برای دستیابی به صفر خالص کلیدی خواهد بود.

مطالعه بیشتر: ۱۰ ساختمان برتر پایدار بزرگترین شرکت‌های جهان

2. کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل – UNFCCC COP29

زمان: 11 تا 24 نوامبر 2024 – باکو، آذربایجان.

به دنبال COP28 امارات متحده عربی که برای اولین بار در توافقنامه نهایی خود به بیان سخنانی درباره سوخت‌های فسیلی پرداخت، کنفرانس بعدی آب و هوای سازمان ملل در نوامبر 2024 در باکو- آذربایجان برگزار خواهد شد. آذربایجان مانند امارات متحده عربی-میزبان COP28، تولیدکننده نفت و گاز است و همچنین جز اعضای اوپک پلاس می‌باشد.

مانند همه COPها، نسخه 29 نمایندگان کشورهای طرف کنوانسیون چارچوب سازمان ملل متحد در مورد تغییرات آب و هوا (UNFCCC) را گرد هم می‌آورد. مثل همیشه مذاکرات رسمی و همچنین میزگردها، رویدادهای سخنرانی و رویدادهای فرهنگی در دو هفته کنفرانس برگزار خواهد شد.

پایداری زنده لندن-ندای توسعه

1. پایداری زنده لندن

زمان: 10 تا 11 سپتامبر 2024 – مرکز طراحی کسب و کار، لندن.

رویداد Sustainability LIVE London با بازگشت به صحنه لندن (و مجازی) برای چهارمین بار، برخی از بزرگترین و مبتکرترین شرکت‌های جهان را برای یک برنامه کنفرانس دو روزه گرد هم می‌آورد.

انتظار می‌رود که این رویداد به میزبانی BizClik بیش از 8000 نفر شرکت کننده حضوری و مجازی را جذب کند. رویداد امسال افتتاحیه و اولین جوایز جهانی پایداری و ESG را معرفی خواهد کرد، یک پلتفرم معتبر برای شناسایی، جشن گرفتن و چراغ راهی برای افراد، تیم‌ها و سازمان‌هایی که الگوبرداری می‌کنند و الهام‌بخش تغییرات مثبت به سوی آینده‌ای پایدارتر هستند.

با 12 دسته، آثار ارسالی برای جوایز توسط گروهی معتبر از قهرمانان پایداری، از جمله آدام المان، رئیس بخش پایداری EMEA در Google EMEA، داوری خواهند شد. میزبان BizClik همچنین تغییرات منطقه‌ای این رویداد را که در طول سال 2024 در شهرهای پیشرو جهان برگزار می‌شود، ارائه می‌دهد. در این رویدادهای مجازی یک روزه سخنرانانی از مناطق مختلف حضور خواهند داشت و به مسائل پایداری که در آنجا اهمیت دارند، می‌پردازند.

همچنین Sustainability LIVE Singapore برای 19 مارس،  Sustainability LIVE Dubai در 14 می، Sustainability LIVE New York در 3-4 ژوئن برنامه ریزی شده است.

برای اولین بار امسال، چهار کارگاه آموزشی فرصت‌هایی را برای یادگیری تعاملی فراهم می‌کنند، و  EXPO ClimateTech آخرین نوآوری‌ها و استارت‌آپ‌های پیشگام را به نمایش می‌گذارد.

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *