شرکت های سرمایه گذاری در ژاپن: ارتقای فعالیت های پایدار و سرمایه گذاری های مسئولانه
شرکت های سرمایه گذاری در ژاپن: ارتقای فعالیت های پایدار و سرمایه گذاری های مسئولانه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت های سرمایه گذاری در ژاپن: ارتقای فعالیت های پایدار و سرمایه گذاری های مسئولانه

شرکت های سرمایه گذاری در ژاپن در قالب یک برنامه مشترک، سرمایه گذاری های خود را بیش از گذشته منوط به سنجش و ارزیابی فعالیت های پایدار و مسئولانه ی کسب و کارها و بنگاه های تجاری خواهند کرد.

گروهی متشکل از 21 موسسه مالی پیشرو در ژاپن، از جمله Dai-ichi Life Group، MUFG Bank، و Sumitomo Mitsui،  ابتکار تامین مالی مبتنی بر اثر بخشی  را با هدف سنجش فعالیت های محیط زیستی و اجتماعی و مدیریت را به وجود آورده اند. آنان در صدد هستند که تغییرات ایجاد شده از طریق سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تامین مالی در موضوعات اجتماعی و زیست‌محیطی و حمایت  را با تمرکز بیشتری در ژاپن اعلام نمایند.

چارچوب جدیدکه توسط بنیاد نوآوری و سرمایه گذاری اجتماعی و موسسات مالی  اثر بخش گرا، آغاز شده است، با هدف توانمند ساختن صنعت مالی ژاپن در حوزه ی فعالیت های  پایداری، سرمایه گذاری ها و وام های اثر بخش در اجتماع و محیط زیست شکل گرفته است.

به گفته امضاکنندگان، با توجه به اینکه سرمایه گذاری اثر بخش در ژاپن هنوز در مراحل اولیه است، لازم است موسسات مالی تلاش های خود را به اشتراک بگذارند و سطح این فعالیت ها را بالا ببرند تا بخش مالی نتایج مثبتی را در مقیاس بزرگتر ایجاد کند. به طور کلی، این ابتکار با هدف تکامل صنعت مالی ژاپن به گونه ای است که این صنعت اثر بخش و مسئولیت محور گردد.

اقدامات انجام شده توسط امضاکنندگان شامل اعمال سرمایه گذاری مسئولانه و اثر بخش در هر یک از مؤسسات مالی تحت اداره ی خود، ادغام سنجش و اندازه گیری های مدیریت اثر بخشی (IMM) به عنوان یک محرک تصمیم گیری، توسعه برنامه های اقدام، مشارکت در اقدامات مشترک در سطح کاری امضاکنندگان، همکاری برای گسترش اجرای IMM در سراسر صنعت مالی ژاپن، مشارکت در طرح‌های جهانی، و ادامه این فعالیت‌ها تا زمانی که بخش مالی ژاپن قادر به توسعه سرمایه‌گذاری اثر بخش و مسئولانه به شیوه‌ای پایدار و مستقل باشد.

سیجی ایناگاکی، مدیر عامل شرکت بیمه عمر دای-ایچی، در این باره چنین گفت:

«ما در دیدگاه و چشم اندازهای خود  به منظور “حمایت و ارتقای رفاه برای همگان” در برنامه مدیریت میان مدت جدیدی که از سال 2021 شروع می شود، تجدید نظر کرده ایم، و لازم است موسسات مالی بیشتری برای حل مسائل زیست محیطی و اجتماعی با نگرش «اثر بخشی» اقدامات عملی انجام دهند. ما سرمایه‌گذاری‌های  اثر بخش را انجام داده‌ایم و به ترویج و سنجش تأثیرات مثبت سبد سرمایه‌گذاری ادامه خواهیم داد. . با به اشتراک گذاشتن دانش با کسانی که از این اعلامیه حمایت می کنند، کمک قابل توجهی در حل مسائل زیست محیطی و اجتماعی جهانی خواهیم داشت.»

مطالعه بیشتر: اگر به دنبال جذب سرمایه گذار برای فعالیت های خود هستید، از هم اکنون به فعالیت های مسئولانه و پایدار در کسب و کار خود بیندیشید

Emanela kerencheva

Emanuela kerencheva

Nov 30,2021

منبع: esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *