گزارش پایداری شرکت لگو در سال 2022
گزارش پایداری شرکت لگو در سال 2022
زمان مطالعه: 5 دقیقه

گزارش پایداری شرکت لگو در سال 2022

گزارش پایداری شرکت لگو 2022 بخشی از گزارش بررسی سالانه مدیریت این شرکت است. این گزارش شامل مسئولیت اجتماعی و تنوع شرکت لگو(LEGO) است(بخش‌های 99a و 99b صورت‌های مالی دانمارک).  

در گزارش پایداری این شرکت؛ پیشرفت‌ سالانه، اهداف کلیدی و تلاش‌های شرکت لگو در سال گذشته و همچنین خلاصه‌ای از آموخته‌ها و چالش‌های این شرکت ارائه شده است.

هدف ما الهام بخشی و توسعه سازندگان فرداست به نحوی که از تنوع و شمول حمایت کند. ما همراه با شرکای خود، در سال‌های آینده به تلاش در راستای این امر ادامه خواهیم داد.

نیلز بی کریستینسن
مدیر عامل گروه LEGO

حوزه‌های تاثیرگذار بر پایداری

لگو اقدامات خود را در سه حوزه کودکان، افراد، و محیط زیست تقسیم بندی می‌کند.

کودکان

تلاش برای هدایت کودکان از طریق بازی به منظور توسعه و به کارگیری وسعت مهارت‌های مورد نیاز برای شکوفایی و حل خلاقانه مشکلات.
✔ رسیدن به بیش از 9.8 میلیون کودک با فعالیت‌های مشارکت در جامعه محلی.
✔ رسیدن به بیش از 2 میلیون والدین و پرستار با فعالیت‌های مشارکت در جامعه محلی.
✔ داوطلب شدن بیش از 3100 کارمند لگو به عنوان بخشی از فعالیت‌های تعامل با جامعه محلی.

مطالعه بیشتر: گزارش پیشرفت محیط زیستی اپل در سال ۲۰۲۳ | ندای توسعه

محیط زیست

به حداقل رساندن ردپای کربن با ترویج مدل کسب و کار که در آن محصولات هرگز زباله نمی شوند.
✔ معرفی ابزار هزینه کربن سایه در فرایند‌های تصمیم گیری روزانه.
✔ تقریبا 200 عنصر لگو، از جمله بیش از نیمی از جعبه ها از مواد تجدید پذیر(پلی اتیلن زیستی) ساخته شده‌اند.
✔ کمتر از یک درصد از زباله های کارخانه های لگو مستقیماً به محل دفن زباله رفته است.

مردم

ایجاد محیط کاری عادلانه، همه پذیر و مسئولانه هم برای شرکت و هم تامین کنندگان.
همه کارکنان واجد شرایط دریافت حداقل 26 هفته (مراقبت اولیه) یا هشت هفته (مراقبت ثانویه) مرخصی مراقبت از کودک هستند.
41 درصد از پست‌ها در سطوح مدیریت متعلق به زنان است.

کودکان-لگو

کودکان

لگو تلاش‌های قابل توجهی برای بهره‌مندی کودکان از طرق مختلف انجام داده است؛ از ابتکارات آموزشی گرفته تا کمپین‌های خیریه. این شرکت به طور مداوم رفاه و رشد کودکان در سراسر جهان را در اولویت قرار داده است. از جمله:

⭕ ترویج یادگیری از طریق بازی و ایجاد شبکه موزه یادگیری لگو برای کودکان. در سال گذشته، این شبکه از موزه‌ها با بیش از 1.8 میلیون کودک و 1 میلیون پرستارتعامل داشته است.

⭕ یکی دیگر از این اقدامات، کمپین‌ LEGO، ساختن برای اهدا(Build To Give) است. در شش سال گذشته، لگو علاقه‌مندان و خانواده‌ها را تشویق به ساخت هدایای لگو برای کودکان نیازمند کرده است. توسط این پروژه، مجموعه‌های لگو به کودکان در بیمارستان‌ها و جوامع آسیب پذیر اهدا می‌شود. لگو به ازای هر اشتراک گذاری آثار با هشتگ #BuildToGive، یک مجموعه لگو اهدا کرده است و از هدف خود برای دستیابی به ۲ میلیون کودک در ۲۷ کشور پیشی گرفته است.

⭕ علاوه بر کمپین‌های خیریه، شرکت لگو به طور فعال با کودکان برای ترویج پایداری و خلاقیت در تعامل است. به عنوان مثال، چالش Build the Change راه‌اندازی شد، تا کودکان و والدین ایده‌های خود برای آینده‌ای پایدار را طریق اسباب بازی‌های آجری به اشتراک گذارند. این چالش به بیش از 9000 کودک و والدین اجازه داد تا در روز جهانی زمین مشارکت داشته و ایده‌های خود را در مورد حفاظت از تنوع زیستی به اشتراک بگذارند.

⭕ علاوه بر این، لگو تعهد خود به حمایت از تنوع روان‌شناختی و ناتوانی را نشان داده است. بنیاد لگو برنامه «بازی برای همه» را راه‌اندازی کرد. توسط این برنامه فرصت‌های مالی و مربیگری برای شرکت‌های اجتماعی و سازمان‌ها فراهم شد تا از کودکان اوتیستیک و مبتلایان به ADHD از طریق یادگیری مبتنی بر بازی حمایت کنند.

محیط زیست

هدف لگو کاهش انتشار کربن (CO2) ناشی از ساخت و فروش آجرها(قطعات اسباب بازی لگو) در کارخانه‌ها، دفاتر و فروشگاه‌ها و همچنین زنجیره تامین است.

مطالعه بیشتر: گزارش پایداری شرکت خودروسازی هیوندای در سال ۲۰۲۲

در سال 2020، لگو اولین شرکت بزرگ اسباب‌بازی بود که هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای مبتنی بر علم را اعلام کرد. هدف مبتنی بر علم، شرکت را متعهد می‌کند که انتشار گاز دی اکسید کربن مطلق خود را تا سال 2032 در مقایسه با سال 2019 به میزان 37 درصد کاهش دهد.

⭕ گروه لگو کمتر از 1 درصد زباله‌های کارخانه‌های خود را مستقیماً به محل دفن زباله می‌برد.

⭕ لگو در حال ساخت کارخانه جدیدی است که حداقل استاندارد گواهینامه طلایی LEED را دارند.

⭕ این شرکت از ایجاد دو کارخانه کربن خنثی در ویتنام و ایالات متحده خبر داد.

کاهش 1 دصدی زباله های لگو

مردم

این فصل از گزارش پایداری لگو بر دو زمینه اصلی تمرکز دارد: محیط کار مسئولانه و منبع یابی مسئولانه.

⭕ هدف لگو ایجاد محیط‌های کاری عادلانه، فراگیر و مسئولانه در سطح جهانی، نه تنها در سازمان خود بلکه در شبکه تامین کنندگان نیز است.

⭕ شرکت لگو رفاه و پیشرفت همکاران خود را در اولویت قرار داده است تا تمامی کارکنان در محیط کاری حمایتی احساس کنند؛ شنیده می شوند، ارزشمند هستند و می‌توانند موفق شوند.

⭕ در سال 2022، 41 درصد از مناصب در سطح مدیریت در اختیار زنان بود که نشان دهنده پیشرفت در راستای هدف برابری جنسیتی لگو است.

⭕ شرکت لگو فرهنگ یادگیری و توسعه مستمر را پذیرفته و برنامه‌های آموزشی و توسعه فردی مختلفی را برای افزایش مهارت، تقویت رشد و توانمندسازی کارکنان خود ارائه می‌دهد.

حاکمیت پایداری لگو

حاکمیت پایداری

چارچوب خط‌مشی شرکتی لگو، که جهت‌ها و چارچوب رفتاری شرکت برای فرآیندهای گوناگون را تعیین می‌کند، از 13 خط‌مشی شرکتی و تعدادی استاندارد زیربنایی تشکیل شده است.

هيئت مدیرهتعهدات، اهداف و گزارش های پایداری را تایید و بر دستیابی به اهداف نظارت می کند.
کمیته بازرسیتوسط هیئت مدیره منصوب می شود که حاکمیت داده‌ها، اهداف پایداری و گزارش را بررسی کرده و توصیه‌هایی را به هیئت مدیره ارائه می‌دهد.
تیم مدیریت اجرایی (ELT)پاسخگوی برنامه‌های پایداری است. تعهدات و اهداف پایداری را به هیئت مدیره پیشنهاد و از دستیابی به آن‌ها اطمینان حاصل می‌کند.
گروه حامی پایداری ELT
منصوب شده توسط ELT. پیشرفت برنامه پایداری را بر اساس کودکان، محیط زیست و مردم در طول هشت جریان کاری مدیریت می‌کند.
هیئت انطباق شرکتی
هیئت انطباق شرکتی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در مورد مسائل عدم انطباق در گروه لگو است و مستقیماً به هیئت مدیره گزارش می‌دهد.

تضمین مستقل

 شرکت لگو تضمین مستقل محدود خود را مطابق با استاندارد بین المللی تعهدات تضمینی 3000 (ISAE 3000) و انتشار گازهای گلخانه‌ای را مطابق با استاندارد 3410 (ISAE 3410) انجام داده است. این شرکت از الزامات مستقل و سایر الزامات اخلاقی در هیئت استانداردهای اخلاقی بین المللی برای حسابداران (کد IESBA)، که بر اساس اصول بنیادین صداقت، عینیت، صلاحیت حرفه‌ای، دقت و حریم خصوصی بنا شده و همچنین الزامات پذیرفته شده در دانمارک پیروی می‌کند. برای مطالعه کامل این گزارش می‌توانید به وبسایت لگو مراجعه کنید.

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *