استانداردها و چارچوب های تخصصی در مسیر پایداری فعالیت های کسب و کارها
استانداردها و چارچوب های تخصصی در مسیر پایداری فعالیت های کسب و کارها.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

استانداردها و چارچوب های تخصصی در مسیر پایداری فعالیت های کسب و کارها

هیأت استانداردهای پاسخگویی پایداری  (SASB)  تنظیم استاندارد  جدیدی را در حوزه ی برابری، تنوع و دربرگیرندگی آغاز نموده است.

 

SASB  در تدارک استاندارد سازی در دو حوزه ی تخصصی و جدید است:

پرداختن به تنوع، برابری و شمول (DEI) در استاندارد هایSASB

رسیدگی به انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) و کیفیت هوا در استاندارد حمل و نقل دریایی

 این نهاد استاندارد ساز  مهم ، برای پیشبرد پروژه سرمایه انسانی خود، که هدف آن ارزیابی دامنه و رواج موضوعات مرتبط با ارتقا و تعالی مدیریت سرمایه انسانی در سراسر بخش های SASB است، پروژه ای را به منظور  ارزیابی، نیاز سنجی و  یا بازنگری موضوعات و معیارهای  مرتبط با اعلام عمومی (افشا) در استانداردهای صنعتی خود برای ارزیابی  جدی تر تأثیر DEI( تنوع، برابری و دربرگیرندگی) بر ارزش افزوده و فعالیت های شرکت  و کسب و کارها آغاز می کند. به عنوان گام بعدی، تحقیقاتی برای اصلاح فهرست صنایع، بررسی بازارهای مختلف، و ایجاد چشم اندازهای جدید در  حوزه های مختلف و  دسته‌بندی مسائل کلی انجام خواهد شد.

دومین پروژه تنظیم استاندارد با هدف ارزیابی بهبود معیارهای پاسخگویی در مباحث GHG و کیفیت هوا در استاندارد حمل و نقل دریایی است. ایجاد این طرح با انگیزه بازخورد دریافتی از گروهی از شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران، کارشناسان و تجزیه و تحلیل افشای اطلاعات شرکت‌های صنعت حمل‌ونقل دریایی و همسویی

آن‌ها با استانداردهای فعلی است.تحقیقات و مواد بیشتر برای تسهیل مشاوره با فعالان بازار، با تمرکز بر نیازهای اطلاعاتی سرمایه گذاران، توسعه خواهد یافت.

مطالعه بیشتر : تعریف ۵ استاندارد و چارچوب گزارش نویسی پایداری

دکتر جفری هیلز، رئیس هیئت استانداردهای SASB، گفت:

“در پاسخ به بازخورد قوی بازار، ما خوشحالیم که استانداردهای سرمایه انسانی و حمل و نقل دریایی را ارتقا دهیم. از آنجایی که استانداردهای ISSB بر اساس چارچوب ها و استانداردهای موجود ساخته می شوند، ما بازار را تشویق می کنیم تا به منظور آماده سازی برای تعامل و اجرای استانداردهای ISSB در آینده به مشارکت در فرآیند توسعه استانداردهای SASB ادامه دهد. ما پروژه های متعددی برای مشاوره و بازخورد باز داریم—از نظرات شما استقبال می کنیم.”

 

Emanela kerencheva

Emanuela Kerencheva

Dec 20,2021

منبع: esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *