سنگاپور و شرق آسیا، پیشگام توسعه زیر ساخت های مرتبط با ESG و سرمایه گذاری پایدار
سنگاپور و شرق آسیا، پیشگام توسعه زیر ساخت های مرتبط با ESG و سرمایه گذاری پایدار
زمان مطالعه: 3 دقیقه

سنگاپور و شرق آسیا، پیشگام توسعه زیر ساخت های مرتبط با ESG و سرمایه گذاری پایدار

سنگاپور به عنوان یکی از مراکز پیشگام در حوزه ی ارتقای ESG  و سرمایه گذاری مالی پایدار شناخته می شود.  برای بنگاه های مالی  و بانکی و ارائه دهندگان داده متمرکز بر ESG که به دنبال سرمایه گذاری بر روی پروژه های پایدار هستند و یا به همکاری با شرکت های فعال در سنگاپور (صادرات و واردات ) می اندیشند، آگهی از این تحولات ضروری است.

اداره مالی سنگاپور (MAS)، بانک مرکزی و تنظیم کننده مالی سنگاپور،  طرح خلاقانه ای  را برای همکاری با ارائه دهندگان فناوری مالی و شرکت کنندگان در صنعت مالی در زمینه توسعه ESG و پلتفرم های داده ی متمرکز بر پایداری، اعلام کرد. هدف MAS توسعه چهار پلتفرم قابل همکاری تحت پروژه Greenprint است که حوزه هایی از جمله افشای ESG، هماهنگ سازی داده ها، ثبت و اتصال داده ها را هدف قرار می دهد.

سنگاپور به عنوان مرکزی برای شرکت های خدمات مالی و ارائه دهندگان داده متمرکز بر ESG که به دنبال سرمایه گذاری بر روی ESG رو به رشد و فرصت های مالی پایدار در بازار آسیا هستند، شناخته می شود. در سپتامبر، گروه بورس اوراق بهادار لندن (LSEG) یک واحد نوآوری مالی پایدار اختصاصی را در سنگاپور راه اندازی کرد و در اوایل سال جاری، شرکت Moody مجموعه ای از ابتکارات را برای گسترش دفتر خود در سنگاپور با هدف رهبری ESG، پس از تأسیس دفتر ESG Solutions Group خود در سنگاپور در ماه فوریه، اعلام کردند.پلتفرم‌های پیشنهادی شامل پرتال افشای مشترک Greenprint است که با مشارکت صرافی سنگاپور توسعه یافته است، که هدف آن ساده‌سازی افشای ESG با تبدیل ورودی‌های داده به چارچوب‌های گزارش‌گیری مختلف است.

Sopnendu Mohanty، مدیر ارشد فناوری مالی، MAS گفت:

«تکنولوژی یک عامل کلیدی برای صنعت مالی برای مقابله با چالش‌های انتقال سبز و دستیابی به انتشار خالص صفر است. پروژه Greenprint زیرساخت دیجیتالی اساسی را ارائه می دهد که داده های ESG جدید و موجود را از پایه در چندین پلت فرم و راه حل های بخش جمع آوری می کند تا جریان داده های ESG قابل اعتماد بین بخش مالی و اقتصاد واقعی – هم در سنگاپور و هم در سطح جهانی را تسهیل کند.»

مطالعه بیشتر: توسعه پایدار و اهداف ۱۷ گانه آن چیست و چه اهمیتی دارند؟

 

MARK SEGAL

منبع:esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *