مسئولیت اجتماعی-شرکتی، تأثیر اجتماعی و ارزش اجتماعی و پایداری: تفاوت ها و شباهت ها.
مسئولیت اجتماعی، تأثیر اجتماعی و ارزش اجتماعی و پایداری: تفاوت ها و شباهت ها.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مسئولیت اجتماعی-شرکتی، تأثیر اجتماعی و ارزش اجتماعی و پایداری: تفاوت ها و شباهت ها.

مسئولیت اجتماعی-شرکتی، تأثیر اجتماعی و ارزش اجتماعی و پایدراری همه به جای یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند. و به راستی – آنها بسیار شبیه هستند. اما در حالی که معانی آنها با هم همپوشانی دارند، تمام این اصطلاحات معنای کمی متفاوت برای تجارت شما خواهند داشت.

1.مسئولیت اجتماعی-شرکتی یا csr

 

CSR بیشتر یک ابتکار استراتژیک – یک مدل کسب و کار – است که مشاغل را بیشتر در قبال تأثیرشان مسئول نگه می دارد. به نظر می رسد که سود، مردم و کره زمین را به یک اندازه اولویت بندی می کند و به عنوان وسیله ای برای بهبود اعتبار و سودآوری عمل می کند. این استراتژی راهی برای جذب طیف گسترده ای از سهامداران، سرمایه گذاران و مصرف کنندگان است. 

نمونه هایی از CSR ممکن است کمک به جامعه محلی، کاهش ردپای کربن سازمان شما، یا کمک به خیریه های محلی باشد. با ابتکار CSR شما می توانید به جوامع، مردم و کره ی زمین بهتر خدمت کنید و در نهایت، شما این کار را با دیدگاه بلندمدت بهبود سودآوری و موفقیت تجاری انجام می دهید.

مطالعه بیشتر: آیا ESG همان CSR است؟

2.ارزش اجتماعی

 

هرچند ارزش اجتماعی در قلب سازمان شما جای می گیرد. ارزش اجتماعی تمایلی برای بدست آوردن بهترین ارزش برای پول از نظر سود و موفقیت مالی برای شرکت، و همچنین ایجاد اثرات مثبت بلندمدت برای جوامع محلی، محیط زیست و سایر طرف های خارجی است. و برخلاف CSR، در هر جنبه ی کسب و کار بسیار بیشتر تعبیه شده است.

ارزش اجتماعی به جای در بر گرفتن چند ابتکار، تعهدی بلندمدت برای برگرداندن است. صرفاً به این دلیل که کار درستی است و قصد دارد یک تجارت اخلاقی باشد.

مثال‌ها ممکن است مشارکت مداوم با سازمان‌های غیرانتفاعی محلی، حمایت از زنجیره‌های تامین اخلاقی با سازمان‌هایی که با ارزش‌های شما همسو هستند، یا اهدای بخشی از تمام سودها به یک هدف ارزشمند باشد.

3.تاثیر اجتماعی

 

تأثیر اجتماعی نتیجه مستقیمی است که در نتیجه اتخاذ تصمیمات آگاهانه تر و با ارزش اجتماعی کسب و کار ها اتفاق می افتد. به عنوان مثال، X مقدار پولی که برای یک موسسه خیریه زنان جمع آوری شده است یا میزان زندگی بهبود یافته از طریق یک طرح استخدام محلی.

4.پایداری

 

پایداری، از نظر کسب و کار، عبارت است از عملکرد به گونه ای که طول عمر را برای مردم، سیاره زمین و سود تضمین کند. پایداری به منظور همسو کردن اقدامات کسب و کارها با منفعت بیشتر کره ی زمین، مردم و یافتن روش های جدیدی برای به حداقل رساندن تاثیرات منفی و به حداکثر رساندن تاثیرات مثبت می باشد.

این مفاهیم برای کسب و کارها به چه معناست؟

 

علیرغم تعاریف متفاوت آنها، تأثیر یک سازمان مسئولیت‌پذیر و هدف‌محور یکسان است، صرف نظر از اینکه چه برچسب خاصی به تلاش‌های خود می‌دهد. درگیر شدن با CSR یا ارزش اجتماعی می تواند برای اعتبار و مزیت رقابتی سازمان معجزه کند. مردم کسب‌وکارهایی می‌خواهند که ارزش‌ها و تعهدات خودشان را منعکس کنند. کسب‌وکارهایی که فراتر از آن هستند تا نه تنها سود خود را تضمین کنند، بلکه وضعیت جامعه و کره زمین را برای دیگران بهبود بخشند.به طور خلاصه، برای موفقیت به عنوان یک تجارت در عصر حاضر، باید تا حدی تأثیرات مثبتی داشته باشید. به همین دلیل در این حوزه استاندارد ها و چارچوب های بین المللی متنوعی وجود دارد.

به همین دلیل در این حوزه استاندارد ها و چارچوب های بین المللی متنوعی وجود دارد.

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

فقط به این آمار نگاه کنید:

 

63 درصد از پاسخ دهندگان انتظار دارند شرکت ها به تلاش های خود از نظر ارزش اجتماعی و اثرات زیست محیطی حتی پس از همه گیری ادامه دهند.

زمانی که یک برند دارای هدف قوی باشد، مصرف کنندگان 4.5 برابر بیشتر احتمال دارد که از شرکت حمایت کنند و آن را توصیه کنند.

85 درصد از مدیران بر این باورند که یک شرکت هدفمند باعث سود می شود.

برندهایی که حس هدف بالایی دارند طی 12 سال گذشته 175 درصد افزایش ارزش گذاری برند را تجربه کرده اند، در مقایسه با نرخ رشد 70 درصدی برای برندهایی با حس هدف پایین تر.

محرک های اخلاقی (76%) برای اعتماد شرکت 3 برابر مهمتر از شایستگی (24%) هستند.

 

نوشته شده توسط: 9th December 2020 | Robbie Grieshaber

منبع:impactreporting

 

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *