چگونه ندای توسعه شما را در تحقق اهداف توسعه پایدار کمک می کند؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

چگونه ندای توسعه شما را در تحقق اهداف توسعه پایدار کمک می کند؟

مجموعه ندای توسعه، اولین مرکز دانش بنیان در حوزه طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی است. مشاوران ما دارای پیشینه موفق در حوزه‌های مدیریت، محیط زیست، بازاریابی، حقوق، طراحی محصول، گرافیک و تحلیل داده هستند. همچنین بنیان‌گذار مجموعه ندای توسعه، اولین دارنده گواهینامه تخصصی تنظیم گزارش پایداری از سازمان GRI در ایران است.

ما با تمرکز بر سه محور آموزش، مشاوره و گزارش دهی می‌توانیم در کنار شما به منظور ارتقای کسب و کار شما باشیم.  مشاوران ما می‌توانند بر اساس رویکردهای نوین پایداری  و باشناخت دقیق و روزآمد از تجارب جهانی به شما در ارتباط موفق با ذینفعان، ارتقای فرهنگ سازمانی و گسترش اهداف تجاری یاری برسانند. ندای توسعه همچنین با ارزیابی دقیق فعالیت‌های شما بر اساس استانداردها و چارچوب‌های موجود به برندینگ و شهرت کسب و کار شما و کاهش ریسک فعالیت‌هایتان یاری می‌رساند.

همچنین اگر به دنبال جذب سرمایه برای کسب و کار یا استارت آپ خود هستید و یا به مقاصد صادراتی جدیدی برای محصول خود می‌اندیشید می‌توانید با بهره گیری از مشاوره متخصصان ما، فرصت های جدیدی پیش روی شرکت خود بیافرینید. ما همچنین به شما در ایجاد و حفظ یک کسب و کار مسئول و پایدار در جامعه یاری می‌رسانیم.

برای چه کسانی حرکت در این مسیر لازم است

هرچند بسیاری بر این باورند که CSR  ویا ESG  تنها مرتبط با شرکت‌های تجاری و به ویژه شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ و فراملی است. اما امروزه بسیاری از استانداردها و چارچوب‌های بین المللی مانند GRI و ISO26000 بر این مهم تاکید دارند که مسئولیت اجتماعی و حاکمیت پایدار شرکتی می‌تواند و یا بایستی مورد توجه و اهتمام هر نوع کسب و کار تجاری، اجتماعی و عمومی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها، بخش دولتی، شرکت‌های کوچک و متوسط، استارت اپ‌ها و حتی فریلنسرها باشد. 

مطالعه بیشتر: تعریف ۵ استاندارد و چارچوب گزارش نویسی پایداری

ما در حوزه‌ای و با هرعنوانی به کارآفرینی و یا ارائه کالا و خدمات در جامعه مشغول هستیم، اگر دغدغه یک فعالیت پایدار و کم ریسک و همچنین خلق فرصت‌های تجاری در کنار همراهی با اهداف خیرخواهانه و انسان دوستانه را داریم، می‌توانیم با بهره‌مندی از دانش و تجارب شکل گرفته در ذیل حوزه مسئولیت اجتماعی افق‌های جدیدی پیش روی کسب و کار و جامعه خود بیافرینیم.

از کجا شروع کنیم در ندای توسعه

از کجا شروع کنیم

مشاوران ما در ندای توسعه و از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده، اماده پاسخگویی به پرسش‌های شما در خصوص  آموزش، مشاوره و گزارش دهی مسئولیت اجتماعی هستند. همچنین در صورت پر نمودن فرم مشاوره، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت تا پاسخگوی پرسش‌های شما باشند.  

مجموعه ندای  توسعه آمادگی دارد تا با آگاهی از حیطه فعالیت‌ها و چشم اندازهای شما در کسب و کارتان در گام اول و در دو جلسه یک ساعته ی رایگان ابعاد و ضرورت‌های مرتبط را شناسایی کرده و  پس از آن و با توجه به جلسات گفت و گوی صورت گرفته نقشه راه پیشنهادی از سوی ندای توسعه به شما ارائه می‌گردد که می‌توانید با توجه به اولویت های خود از طیف گسترده‌ای از خدمات ما بهره‌مند گردید. 

مطالعه بیشتر: ۵ مزیت اصلی و ایده مسئولیت اجتماعی برای شرکت‌ها و کسب و کارهای کوچک و نحوه انجام آن

شما می‌توانید از طریق دنبال کردن ما در صفحات ندای توسعه در شبکه‌های اجتماعی با جدیدترین اخبار در حوزه مسؤلیت اجتماعی شرکتی – سازمانی اشنا گردید و همچنین از تحولات حوزه مسئولیت اجتماعی، گزارش‌های پایداری شرکت‌های مرتبط با فعالیت‌های خود، اگاه گردید.

 کی شروع کنیم

شما چه در آغاز مسیر و در ابتدای راه کارآفرینی و یا راه انداری یک کسب و کار و یا حتی اگر در مرحله ایده پردازی باشید و یا مالک و دارنده یک کسب و کار و بیزنس موفق با گردش مالی بالا باشید می‌توانید از همین امروز کسب و کار خود را به سمت یک فعالیت پایدار رهبری نمایید. شما اگر مدیری باشید با چند صد نیروی کار و یا در حال فعالیت در یک سازمان خیریه، مردم نهاد و یا یک کسب و کار اجتماعی باشید که  دچار چالش‌هایی در مسیر فعالیت خود است، می‌توانید با مشاوره با متخصصان ما، با افق‌های جدیدی پیش روی خود آشنا گردید.

کارهایی که شما ، صاحبان کسب و کار باید انجام دهید ندای توسعه

کارهایی که شما، صاحبان کسب و کار باید انجام دهید

اگر به عنوان یک کارآفرین و یا صاحب کسب و کار بر این باور هستید که فعالیت‌های پایدار و مسئولانه در کنار رشد مالی و کاهش ریسک، می تواند کسب و کار شما را به یک بازیگر اثر بخش در توسعه پایدار جامعه تبدیل نماید، شما گام اول را در این مسیر برداشته‌اید. قدم بعدی این خواهد بود که با ما تماس بگیرد. ما با تنظیم جلسات گفت و گو با شما و با اگاهی از دغدغه، عملکرد و نیازهای شما، پکیج و نقشه راه پیشنهادی خود را به شما ارايه خواهیم داد.

حتی اگر پرسش‌هایی در این خصوص دارید و یا تردید‌های در خصوص ضرورت و کارآیی مباحث مرتبط با مسؤلیت اجتماعی شرکتی دارید باز هم با ندای توسعه در تماس باشید، مشاوران ما اولین و اصلی ترین مسئولیت شغلی و اجتماعی خود آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در این خصوص می‌دانند و از این رو مشتاقانه شنونده و پاسخگوی دغدغه‌های شما خواهند بود.

چه انتظاری از ما داشته باشید

خلق فرصت‌های جدید تجاری، کاهش ریسک و فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه هماهنگ با اهداف توسعه پایدار در جامعه  با همکاری با ما در انتظار شما خواهد بود. همچنین با اجرایی نمودن استراتژی‌های پایدار در کسب و کار خود می‌توانید.

تجارب جهانی و بین المللی و شرکت‌هایی که به اجرایی نمودن استراتژي‌های مسئولانه و پایدار اقدام نموده‌اند نشان می‌دهد که ارتباط موثر با ذینفعان، سهامداران و مشتریان، ایجاد  تجربه‌ی مطلوب برای کاربران، مشتریان و نیروی انسانی و افزایش رشد مالی امری است که پیاده سازی سیستم‌های مسئولانه به ارمغان می‌آورد.

کاهش هزینه‌ها در تنظیم گزارش‌های پایداری و انتخاب اهداف توسعه پایدار متناسب با کسب و کار شما و تخصیص مناسب بودجه به منظور اقدامات مسئولانه و پیشگیرانه کاهنده ریسک از دیگر مواردی است که اجرایی نمودن استراتژی‌های مسؤلیت اجتماعی با مشاوره با ندای توسعه، می‌تواند برای شما ایجاد نماید.

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *