چگونه ESG در حال تغییر نگرش به استعداد و توانمندی های نیروی کار است؟
آیا esg در حال تغییر نگرش به استعداد و توانمندی های نیروی کار است
زمان مطالعه: 4 دقیقه

چگونه ESG در حال تغییر نگرش به استعداد و توانمندی های نیروی کار است؟

همگام با توجه بیشتر شرکت‌ها به روندهای ESG ، در مورد اینکه چگونه ESG نیاز به استعدادهای جدید نیروی کار را تغییر می‌دهد، با چالش ها و پرسش هایی از سوی مراجعین خود روبرو شده ام . از دیدگاه من، ESG  از سه روش کلیدی تاثیر می گذارد: نحوه ی نگرش ما را در مورد نقش تجارت در مسائل اجتماعی و زیست محیطی تغییر می دهد، سرمایه گذاری های بزرگ را با معیارهای جدیدی روبرو نموده است و برای استعداد هایی که بازار هنوز آماده ی ارائه ی آن ها نیست، تقاضا ایجاد می کند.

زبان جدید در تجارت

من به  خوبی به یاد  می اورم  آغازین زمانی که از عبارات “ارکان سه گانه توسعه پایدار“و “3Ps” – اصطلاحاتی که توسط مشاور جان الکینگتون رایج شد – استفاده می کردیم تا توضیح دهیم که چگونه شرکت ها تأثیرات خود را بر مردم و سیاره زمین به حساب می آورند. در اواخر دهه 1990، ما شروع به استفاده از “مسئولیت اجتماعی شرکت” یا حتی نام اختصاری مبهم تر CSR کردیم. زمانی که شرکت‌ها می‌خواستند به ذینفعان خود اطمینان دهند که کار درستی انجام می‌دهند، منطقی بود: شهروندی شرکتی را جدی بگیرند، مجوز اجتماعی خود را برای فعالیت کسب کنند، و ریسک‌ها را در نظر بگیرند.

اما در اوایل دهه 2000، CSR عجیب و کمی قدیمی به نظر می رسید و بسیار محدود بر مسائل اجتماعی متمرکز بود، بنابراین مردم شروع به استفاده از اصطلاح فراگیر “پایداری” کردند. پایداری یک چتر بسیار بزرگتر بود، با فضایی برای انواع مسائل اجتماعی و زیست محیطی. پایداری می‌تواند به معنای پایداری زیست‌محیطی، پایداری اجتماعی و زیست‌محیطی یا حتی به‌طور گسترده‌تر، آینده نگری برای فردا باشد. در طی چند سال گذشته، اصطلاح ESG با پوشش بیشتری از سوی رسانه ها روبرو بوده است  و شرکت  ها بیش از گذشته در حال جذب نیروی انسانی برای نقش هایی هستند که ESG  را در عنوان خود دارند.

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

 

اما آیا این فقط یک تغییر نام تجاری است یا چیزی بیشتر؟

پول بیشتر، جریان اصلی جدی تر.

واضح است که ESG چیزی بیش از یک نام جدید است. این یک تغییر در سرمایه گذاری است – در دلار و توجه. بر اساس گزارش ژوئیه توسط Deloitte، دارایی های پایدار جهانی تحت مدیریت احتمالا از 2.8 تریلیون دلار در سال 2020 به 13 تریلیون دلار تا سال 2025 خواهد رسید. نویسندگان این گزارش می گویند که مدیران سرمایه از تمرکز بر(تنها) در نظر گرفتن شاخص های ESG به تمرکز بر ساخت پرتفوهایی که به طور فعال “ESG” را به عنوان  هدف اصلی تبلیغ می کنند، تغییر می کنند.

“کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند استراتژی را رهبری کنند و نقاط بین ریسک ها و فرصت های پایداری، تقاضاهای سرمایه گذاران، مقررات دولتی، امور مالی و عملیات تجاری را به هم مرتبط کنند.”

تقاضا برای استعداد از عرضه پیشی گرفته است.

با توجه به تقاضایی که برای استعدادهای  ESG وجود دارد، متوجه تغییری شدم: مجموعه فعلی نامزدهای واجد شرایط به طور قابل توجهی کمتر از تقاضا است. بخشی از این امر به این دلیل است که شرکت ها به دنبال اعتبارنامه های خاص و مجموعه مهارت های پیچیده تر هستند. کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که بتوانند استراتژی را رهبری کنند و نقاط بین ریسک ها و فرصت های پایداری، تقاضای سرمایه گذاران، مقررات دولتی، مالی و عملیات تجاری را به هم متصل کنند تا به طور کلی درباره ادغام ESG در هر عملکرد شرکت فکر کنند – و مدیر عامل و هیئت مدیره را با روش های جدید سرمایه گذاری و تخصیص سرمایه همراه کنند.

در نهایت، ESG در مورد هدایت جریان سرمایه جهان به روش هایی است که 3Ps، ارکان سه گانه توسعه پایدار، CSR، پایداری و ارزش مشترک را افزایش می دهد. صرف نظر از اینکه شما آن را چه می نامید، این دقیقاً همان چیزی است که ما برای تضمین آینده ای بهتر برای همه به آن نیاز داریم.

مطالعه بیشتر: فرهنگ محیط کار و مسئولیت اجتماعی شرکتی

ELLEN WEINREB

ELLEN WEINREB

CEO,WEINREB GROUP

منبع:greenbiz

 

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *