آمار پانزده گانه در حوزه ی مسئولیت اجتماعی شرکتی
آمار پانزده گانه در حوزه ی مسئولیت اجتماعی شرکتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

آمار پانزده گانه در حوزه ی مسئولیت اجتماعی شرکتی

مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) به این مفهوم اشاره دارد که یک کسب و کار نه تنها مسئول ایجاد ارزش برای سهامداران است، بلکه باید به دنبال منفعت رساندن به جامعه گسترده تری باشد که در آن وجود دارد. در حالی که این مفهوم برای دهه ها وجود داشته است، اهمیت آن در سال های اخیر افزایش یافته است زیرا مصرف کنندگان نسبت به مسائلی مانند تغییرات آب و هوا، نابرابری درآمد، نابرابری های مراقبت های بهداشتی، شیوه های ناعادلانه کار و نابرابری جنسیتی آگاه تر شده اند.برای مطالعه بیشتر در این مورد اینجا کلیک کنید.

آمار CSR درباره باورهای مشتری و سرمایه گذار

 

1.  70 درصد از آمریکایی‌ها معتقدند که برای شرکت‌ها «تا حدودی» یا «بسیار مهم» است که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

2. 77 درصد از مصرف کنندگان انگیزه خرید از شرکت هایی را دارند که متعهد به تبدیل جهان به مکانی بهتر هستند، در حالی که 73 درصد از سرمایه گذاران اظهار می دارند که تلاش برای بهبود محیط زیست و جامعه به تصمیمات سرمایه گذاری آنها کمک می کند.

3. 41 درصد از سرمایه گذاران نسل هزاره تلاش قابل توجهی را برای درک شیوه های CSR یک شرکت انجام می دهند، در مقایسه با تنها 27 درصد از Gen X و 16 درصد از Baby Boomer ها هستند.

4. 25 درصد از مصرف‌کنندگان و 22 درصد از سرمایه‌گذاران به سیاست «تحمل صفر» در قبال شرکت‌هایی که از شیوه‌های قابل پرسش در جبهه اخلاقی استقبال می‌کنند، استناد می کنند.نکته مهم در اینجا واضح است: کسب‌وکاری که آگاهانه درگیر رفتارهای فریبکارانه یا مضرات اجتماعی یا محیطی باشد، درصد قابل توجهی از مشتریان بالقوه خود را از دست می‌دهد.

5. اکثر مصرف کنندگان آمریکایی (55 درصد) معتقدند که برای شرکت ها مهم است که در مورد موضوعات کلیدی اجتماعی، زیست محیطی و سیاسی موضع گیری کنند.

با این حال، موضع گیری بدون خطر نیست. تا 54 درصد از مصرف کنندگان می گویند که خرید از یک شرکت را به دلیل موضع عمومی آن در برابر این موضوع متوقف کرده اند، در حالی که 48 درصد از سرمایه گذاران تصمیم گرفته اند به همین دلیل در یک شرکت سرمایه گذاری نکنند. 38 درصد سرمایه گذاران پا را فراتر گذاشته و سهام خود فروخته اند.

آمار CSR درباره باورهای کارکنان

 

6.    93 درصد از کارمندان معتقدند که شرکت ها باید با هدف رهبری کنند.

7. 95 درصد از کارمندان معتقدند که کسب و کارها باید به نفع همه ذینفعان – نه فقط سهامداران – از جمله کارمندان، مشتریان، تامین کنندگان و جوامعی که در آنها فعالیت می کنند، باشد.

8. نزدیک به 70 درصد از کارمندان می گویند که بدون هدف قوی برای شرکتی کار نمی کنند.

9. 92 درصد از کارمندانی که در یک شرکت با هدف قوی کار می کنند، می گویند که به احتمال زیاد کارفرمای خود را به کسانی که در شبکه خود به دنبال شغل هستند توصیه می کنند.

10. 90 درصد از کارمندانی که در شرکت‌هایی با هدف قوی کار می‌کنند، می‌گویند که الهام‌بخش‌تر، باانگیزه‌تر و وفادارتر هستند.

مطالعه بیشتر : (کنفرانس گلاسکو) به چه نتایجی رسید؟Cop۲۶

آمار CSR درباره باورهای اجرایی

 

11. تقریباً 90 درصد از مدیران بر این باورند که یک حس قوی از هدف جمعی در سازمانشان باعث رضایت کارکنان می شود.

12. تنها 46 درصد از مدیران می‌گویند که سازمان‌هایشان در حال حاضر با حس هدفمندی کار می‌کنند.

13. 58 درصد از سازمان‌هایی که در حال حاضر حس هدفمندی قوی و روشنی دارند، در طول سه سال گذشته 10 درصد یا بیشتر رشد کرده‌اند.

14. ایجاد ارزش برای مشتری، تأثیر مثبت بر جامعه، و الهام بخشیدن به نوآوری و تغییرات مثبت، سه دلیل اصلی تأثیرگذار بر هدف سازمان هستند.

15. تقریباً 99 درصد از متخصصان CSR نشان می دهند که COVID-19 بر تلاش ها و ابتکارات CSR آنها تأثیر داشته است.

نحوه اولویت بندی مسئولیت اجتماعی شرکتی

 

همانطور که آمار بالا نشان می دهد، مسئولیت اجتماعی شرکتی یک مفهوم مهم برای کسب و کار هاست که باید در نظر گرفته شود. ذینفعان از همه اقشار به طور فزاینده ای ابتکارات CSR سازمان را قبل از تصمیم گیری های مهم در نظر می گیرند: مشتریان قبل از خرید، سرمایه گذاران قبل از تخصیص بودجه، کارفرمایان قبل از انتخاب سازمانی برای کار، و مدیران اجرایی قبل از نهایی کردن استراتژی شرکت خود. برای دیدن آثار مسئولیت اجتماعی شرکتی در تصمیم گیری سرمایه گذاران اینجا کلیک کنید.

اگر علاقه مند به دستیابی به درک محکمی از مسئولیت اجتماعی شرکتی هستید می توانید در زندگی شخصی و حرفه ای خود از آن استفاده کنید، چندین راه برای انجام این کار وجود دارد و یکی از موثرترین آنها، تکمیل آموزش مسئولیت اجتماعی شرکتی است.

مطالعه بیشتر : مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

نوشته شده توسط: 15 Jun 2021 | Tim Stobierski

منبع: hbs

 

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *