” اروپا قاره CSR است ، باید تلاش شود که همینطور بماند “
اروپا، قاره csr
زمان مطالعه: 2 دقیقه

” اروپا قاره CSR است ، باید تلاش شود که همینطور بماند “

شمارش معکوس برای بازنگری دستور ارزیابی سیاست های زیست محیطی و اجتماعی شرکت های اروپایی قبل از کمیسیون در 21 آوریل آغاز می شود. به رهبری اولیویا گروگوئر فرانسوی ، که از ژانویه 2022 ریاست شورای اتحادیه اروپا را بر عهده دارد.

هدف از اصلاحیه درخواست اطلاعات غیر مالی شرکت ها، چیست؟

این اختیارات باید ارتباط شرکت ها در مورد تاثیرات اجتماعی، محیط زیستی و نحوه اداره شدنشان را، استاندارد کند. این مسئله ی دادن یک معنای جدید به “عملکرد” شرکت هاست که برای مدت طولانی فقط با معیارهای کارکرد مالی سنجیده می شد. این استاندارد بیان مدل اقتصادی ، اجتماعی و زیست محیطی اروپا است. ما نمی خواهیم این استاندارد توسط مدلهای دیگری غیر از مدل ما تعریف شود.

” آرزو ما این است که به شرکتهایی با بیش از 250 کارمند اعم از لیست شده و غیر لیست شده،  برسیم. “

ویژگی های متمایز استاندارد اروپا چیست؟

ما شاخص های کلی (به طور معمول ، تعادل گازهای گلخانه ای) ، شاخص های بخشی (به عنوان مثال ، وابستگی به سوخت های فسیلی برای شرکت های برق) و معیارهای ویژگی های خاص برای هر کشور عضو داریم. این مورد برای شرکتهای تابعه آمریکا یا چین که در اروپا هستند نیز صدق می کند. اروپا باید در تعریف معیارهای جهانی خواسته شده، پیشتاز باشد.

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی سازمان ها و سند CSR چیست و چه تاثیری بر کسب و کار شرکت‌ها دارد؟

آیا در حال حاضر استاندارد آمریکایی وجود دارد؟

قدرت بزرگ دولت ایالات متحده،  صرف نظر از اینکه چه کسی رئیس جمهور است، دانستن اهمیت قوانین بازی اقتصادی است. بیست سال پیش ، هنگامی که ایالات متحده استانداردهای بین المللی حسابداری (IFRS) را به کره زمین تحمیل کرد ، این مسئله را به خوبی آموختیم. در این مرحله ، ما باید دوباره از خودمان مطمئن شویم ، همانطور که در زمینه حفاظت از اطلاعات شخصی این کار را انجام دادیم..

چه زمانی استاندارد جدید در اتحادیه اروپا اعمال می شود؟

اگر همه چیز خوب پیش برود ، در سال 2024. اما تا پایان 2022، زمانی که درخواست پذیرفته شد، ما مطمئن خواهیم شد که شانس تحمیل استاندارد های خود به آمریکا را داشته باشیم.

آیا شرکت های فرانسوی برای این کار آماده هستند؟

با توجه به اینکه این موضوعات، درست مثل اعتبار بین سرمایه گذاران و مشتری ها، به یک جور برند و اعتبار تبدیل شده اند، کاملا عملی هستند. این فقط یک لایه دیگر از تعهدات تحمیل شده توسط دولت نیست. بلکه یک مسئله رقابتی فراتر از مسائل ارتباطی است.

نقش شستشوی *سبز در اقدامات فعلی آنها چیست؟

اندازه گیری آن دشوار است ، اما به راحتی قابل تشخیص است. شاخص های درخواست جدید با استاندارد شدن، استرس را بالا خواهند برد : خیلی سخت خواهد بود که ادعا کنید شاخص های شما برای محیط زیست کار می کنند، درصورتی که واقعا این طور نباشد.سنجش دقیق تر موجب شناساایی بهتر شیادانی می شود که ادعای همکاری دارند اما در واقع همکاری نمی کنند. این درخواست و قانون جدید نهایت حد CSR را نشان خواهد داد. جایی که هر شرکت بهترین روش های خود را ترویج خواهد کرد بدون اینکه بتواند رقابت کاذب داشته باشد.

 

مطالعه بیشتر: سرمایه گذاران و گروه های مالی با چه روش هایی، شرکت ها را به فعالیت پایدار تشویق می کنند؟

  •        ( واژه‌ای است که به دورویی انسان‌های  متقلبی اشاره دارد که بیش از آن‌که واقعاً در مسیر دوستی با محیط زیست فعالیت کنند، برای سبز بودن تبلیغ و هزینه می‌کنند.)

 

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *