اهداف مسؤلیت اجتماعی شرکتی، به ویژه در حوزه ی محیط زیست بایستی واقع گرایانه و علمی باشد.
اهداف مسؤلیت اجتماعی شرکتی، به ویژه در حوزه ی محیط زیست بایستی واقع گرایانه و علمی باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

اهداف مسؤلیت اجتماعی شرکتی، به ویژه در حوزه ی محیط زیست بایستی واقع گرایانه و علمی باشد.

ابتکار اهداف مبتنی بر علم (SBTi)، یکی از سازمان‌های کلیدی است که بر همسو کردن اقدامات پایداری محیط زیستی شرکت‌ها با اهداف جهانی و محدود کردن تغییرات آب‌وهوایی متمرکز است، با انتشار پیش نویس بنیادهای خالص صفر برای مؤسسات مالی از آغاز فرآیندی برای توسعه استاندارد خالص صفر برای مؤسسات مالی خبر داد.

SBTi که در سال 2015 تأسیس شد، با همکاری CDP، موسسه منابع جهانی (WRI) ، صندوق جهانی طبیعت (WWF) و پیمان جهانی سازمان ملل متحد (UNGC) ، با هدف ایجاد هدف گذاری محیطی مبتنی بر علم به عنوان یک روش استاندارد شرکتی. تشکیل شد.

ماه گذشته، SBTi  از استاندارد خالص صفر خود رونمایی کرد که از آن برای ارزیابی و تأیید تعهدات شرکت برای دستیابی به انتشار خالص صفر استفاده خواهد کردSBTi اینگونه بیان کرد که هدف این استاندارد، توسعه متوازن بخش مالی با استاندارد جدید صفر خالص شرکتی است. هدف اصلی این فرآیند، تعریف مبنای استانداردی است تا موسسات مالی را قادر سازد تا از نفوذ و نقش منحصر به فرد خود در بسیج سرمایه برای دستیابی به انتشار خالص صفر تا سال 2050 به بهترین نحو استفاده کنند.

 SBTi در این خصوص تأکید دارد که در حالی که تعیین هدف خالص صفر کربن در حال تبدیل شدن به یک جاه طلبی متداول برای موسسات مالی است، تعاریف و فعالیت های گنجانده شده در تعهدات به طور قابل توجهی متفاوت است و  این مسئله در ارزیابی اهداف، و در مقایسه و اندازه گیری میزان انتشار کربن در دنیای واقعی مشکل ایجاد می کند.

SBTi  از این رو سه رویکرد گسترده را برای تعاریف خالص صفر برای مؤسسات مالی شناسایی می‌کند، از جمله ادعاهای خالص صفر که مبتنی بر انتشارات تأمین‌شده است. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله ذیل مراجعه نمایید.

مطالعه بیشتر: چرا مسئولیت اجتماعی چرندی بیش نیست؟

 

mark segal

MARK SEGAL

AUTHOR

NOV 11,2021

منبع:esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *