برنامه های دولت فرانسه برای تشویق بیشتر شرکت ها به گزارش دهی پایداری
برنامه های دولت فرانسه برای تشویق بیشتر شرکت ها به گزارش دهی پایداری
زمان مطالعه: 1 دقیقه

برنامه های دولت فرانسه برای تشویق بیشتر شرکت ها به گزارش دهی پایداری.

مبارزه با سبز شویی در رأس برنامه های فرانسه به منظور توسعه فرهنگ گزارش دهی پایدار قرار دارد.

تنظیم کننده بازار مالی فرانسه،The Autorité des marchés financiers  (AMF) از انتشار اولویت های اصلی خود برای سال 2022 خبر داد. در میان محورهای اصلی شناسایی شده توسط تنظیم‌کننده، توسعه استانداردهای گزارش‌دهی پایداری و محافظت از سرمایه‌گذاران در برابر خطرات سبزشویی بود.

سایر زمینه‌های اقدام کلیدی در فهرست اولویت‌های AMF شامل مشارکت در ابتکارات تحت رهبری اتحادیه اروپا است، زیرا فرانسه ریاست شورای اتحادیه اروپا را در نیمه اول سال بر عهده می‌گیرد، و همچنین فشار برای چارچوبی اروپایی که از سرمایه‌گذاران خرد حمایت می‌کند و در عین حال دسترسی آنها به بازارهای سرمایه را تسهیل می‌کند و به نوسازی اقدامات نظارتی خود ادامه می‌دهد.

برای سال جاری، ESG و حوزه‌های اقدام مالی پایدار مشخص شده توسط AMF شامل کمک به صادرکنندگان در اجرای طبقه‌بندی اتحادیه اروپا( تاکسونومی)، کمک به طرح‌های اروپایی در توسعه استانداردهای گزارش‌دهی پایداری از جمله تلاش برای ایجاد استانداردهای بین المللی تحت ISSB، و آماده سازی بازار برای لازم الاجرا شدن CSRD می باشد.

در سپتامبر سال گذشته، AMF نتایج مطالعه ای را ارائه کرد که نشان می داد سرمایه گذاران از سرمایه گذاری پایدار و مسئول به دلیل کمبود شفافیت و ترس از سبزشویی، دور می مانند. به منظور کمک به تسهیل تلاش‌ها برای تامین مالی گذار به اقتصاد بدون کربن، اولویت‌های امسال شامل اقدامات متعددی برای مقابله با خطر سبزشویی است.

علاوه بر این، AMF ترویج توسعه برچسب ها و استانداردهای محصولات مالی را شناسایی کرد تا به رشد مستمر بودجه به سمت فعالیت ها و سرمایه گذاری های پایدار کمک کند. تلاش‌ها در این زمینه شامل حمایت از ایجاد یک استاندارد داوطلبانه در مورد « اوراق قرضه‌ سبز اروپایی» و همچنین استانداردهای مربوط به انواع جدید اوراق قرضه پایداری، مانند اوراق قرضه انتقالی یا اوراق قرضه مرتبط با پایداری خواهد بود.

مطالعه بیشتر: تعریف ۵ استاندارد و چارچوب گزارش نویسی پایداری

Mark Segal | Jan 6, 2022

منبع: esgtoday

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *