داستان کمپانی های تجاری بزرگ و مسئولیت اجتماعی شان در برابر کرونا: نستله
فهرست مطالب
کمپانی های تجاری و مسئولیت اجتماعی|شرکتی در برابر کرونا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

داستان کمپانی های تجاری بزرگ و مسئولیت اجتماعی شان در برابر کرونا: نستله

این هفته: نستله

شرکت نستله بر این باور است که هدف بنیادین این شرکت که بالا بردن سطح کیفی زندگی انسان ها و مشارکت برای آینده ای سالم تر برای همگان است، در این دوران اهمیت دوچندان یافته است. این کمپانی تلاش دارد تا در این دوران سخت؛ نیازهای غذایی انسان ها و حیوانات خانگی به خوبی تأمین شود.

اصلی ترین تلاش نستله در این دوران توانمند سازی  اجتماعاتی است که عمده ی فعالیت های این کمپانی در آن ها صورت می گیرد. همکاری با صلیب سرخ و هلال احمر به منظور کمک به گروه های آسیب پذیر و همکاری با نهادهایی که در پی کشف و ساخت واکسن برای کرونا است، از دیگر برنامه های این شرکت بوده است. مهم ترین اقدام این شرکت در جهت مسئولیت اجتماعی، تلاش برای حفظ و بقای زنجیره ی تولید و توزیع مواد غذایی در دوران اپیدمی کرونا بوده است. دور کاری برای بخشی از نیروها، بالا بردن استانداردهای بهداشتی در کارخانه ها، لغو سفرهای تجاری بین المللی کارکنان، مرخصی های درمانی مناسب برای مبتلایان، پرداخت حقوق به کارمندان ساعتی که در دوران قرنطینه به کار مشغول نبودند به مدت سه ماه و کمک به کارمندان برای انجام نقش های پدر و مادریشان در دوران قرنطینه از دیگر اقدامات نستله بوده است

مسئولیت اجتماعی-شرکتی نستله

از استراتژی نستله چه می توان آموخت؟

این استراتژی مسئولیت اجتماعی یک برنامه جامع و فراگیر است که به ابعاد مختلفی چون رفاه نیروی کار، حمایت از زنجیره تولید، کمک به جوامع محلی و اقدامات بنیادینی چون یافتن درمان برای کرونا پرداخته است. به عبارت بهتر؛ این شرکت تنها به یک حوزه ی خاص در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نپرداخته است و با توجه به حیطه ی فعالیت خود که تولید مواد غذایی بوده است، بیشترین تلاش خود را بر ادامه ی فعالیت و عدم خلل در زنجیره ی تولید و توزیع متمرکز نموده است.

مطالعه بیشتر: مسؤلیت اجتماعی شرکتی پپیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *