گزارش مسئولیت اجتماعی 2022 چهارمین خودرو ساز بزرگ دنیا: استلانتیس
گزارش مسئولیت اجتماعی 2022 چهارمین خودرو ساز بزرگ دنیا استلانتیس
زمان مطالعه: 15 دقیقه

گزارش مسئولیت اجتماعی 2022 چهارمین خودرو ساز بزرگ دنیا: استلانتیس

در ژانویه سال 2021 از ادغام دو گروه سهامی عام پژو (PSE) و فیات کرایسلر، شرکت چند ملیتی استلانتیس (Stellantis) ایجاد شد. این شرکت در امستردام مستقر شده و متشکل از 16 برند خودرو سازی است که عبارتند از: آبارت، آلفارومئو، سیتروئن، داج، دی‌اس، فیات، فیات پروفشنال، جیپ، کرایسلر، لانچیا، مازراتی، اوپل، رَم، پژو، واکسول و موپار. این شرکت پس از فولکس واگن، تویوتا و رنو – نیسان، چهارمین غول خودروسازی جهان است. استلانتیس هدف خود را تولید خودروهای پاک قرار داده و در این راستا قصد دارد خطوط ساخت ماشین‌های برقی را در تمام برندها و زیرشاخه‌های خود گسترش و ارتقا دهد. 

استلانتیس، به عنوان یک شرکت فناوری پایدار، تعهد خود را به جامعه و محیط زیست در سال 2022 با راه‌اندازی یک برنامه استراتژیک بلندمدت برای دستیابی به انتشار خالص صفر تا سال 2038 نشان داد. همچنین راه حل‌های الکتریکی و هیدروژنی خود را با 40 درصد از فروش خود گسترش داده است. این شرکت برای تقویت اکوسیستم جهانی برق رسانی خود با شرکت‌های فناوری پیشرو مانند Automotive Cels Company، LG Energy Solution، Samsung SDI و Factorial همکاری دارد. در ادامه به بررسی اجمالی گزارش مسئولیت اجتماعی این شرکت در سال 2022 می‌پردازیم.

جدول مشارکت در SDGs

مشارکت استلانتیس در 6 ستون اصلی و براساس 22 مسئله مسئولیت اجتماعی شرکتی در جدول‌های زیر نمایش داده شده است.

تاثیر ملموس بر تغییرات آب و هواSDGs goal 13SDGs goal 12SDGs goal 9
1. انتشار CO2 خودرو
2. ردپای کربن صنعتی و سایت‌ها
3. ردپای کربن زنجیره تامین: خرید و تدارکات
تحول شرکت با توسعه سرمایه انسانیSDGs goal 16SDGs goal 10SDGs goal 8SDGs goal 5SDGs goal 4SDGs goal 3SDGs goal 1
4. مدیریت تحول شرکت و کنکاش اجتماعی
5. جذب و شکوفایی همه استعدادها
6. تنوع و فرصت برابر
7. سلامت، ایمنی و رفاه در محیط کار
برآورده کردن انتظارات درحال تغییر مشتریانSDGs goal 16SDGs goal 13SDGs goal 11SDGs goal 9SDGs goal 7SDGs goal 3
8. توسعه راه حل‌های جدید
9. کیفیت خودرو و خدمات
10. ایمنی خودرو
جلوگیری از نقض اخلاقSDGs goal 16SDGs goal 16SDGs goal 12SDGs goal 9
11. اخلاق در حاکمیت و شیوه‌های تجاری
12.مدیریت مسئولانه اطلاعات شخصی
13. اطلاعات مسئولانه به مشتریان
ترویج حفاظت و استفاده مسئولانه از منابع طبیعیSDGs goal 16SDGs goal 14SDGs goal 13SDGs goal 12SDGs goal 11SDGs goal 9SDGs goal 7SDGs goal 6
14. استفاده هوشمندانه از مواد در چرخه عمر خودرو
15. تاثیر خودرو بر کیفیت هوا
16.بهینه‌ سازی چرخه مواد در فرآیندهای تولید
17. کنترل تخلیه و مزاحمت‌های صنعتی
18. مدیریت پایدار آب در صنعت
19. حفاظت از تنوع زیستی
تضمین حمایت از حقوق بشر و توسعه اقتصادی مناطقSDGs goal 16SDGs goal 16SDGs goal 13SDGs goal 12SDGs goal 11SDGs goal 9SDGs goal 8SDGs goal 4
20. روش‌های خرید مسئولانه
21. حقوق بشر در زنجیره تامین
22. اقدامات بشردوستانه

مطالعه بیشتر: توسعه پایدار و اهداف ۱۷ گانه آن چیست و چه اهمیتی دارند؟

مدل ارزش آفرینی

استلانتیس دارای یک برنامه استراتژیک بلندمدت به نام Dare Forward 2030 است که هدف آن دستیابی به انتشار خالص صفر تا سال 2038، دوبرابر کردن درآمد خالص خود تا سال 2030 و حفظ حاشیه دو رقمی در طول دهه است. این شرکت در سه بورس اوراق بهادار نیویورک، پاریس و میلان فهرست شده است.

استلانتیس یک ارائه دهنده پیشرو در حوزه خودرو است که از ادغام دو گروه قدیمی به‌وجود آمده است و چهار فعالیت اصلی دارد: فروش خودروهای نو و دست دوم، خدمات پس از فروش، فروش قطعات یدکی و اجاره. همچنین یک اکوسیستم خودروهای دست دوم با شرکت‌ها و استارت آپ‌هایی که راه حل‌های بازسازی و ارزیابی ارائه می‌دهند، دارد. برچسب‌ها، برندها و سایت‌های تجارت الکترونیکی پس از فروش که شامل فعالیت اقتصاد چرخشی هستند، نیز جزو محدوده کاری این شرک است.

در سال 2022، استلانتیس راه خود را به سمت یک رویکرد یکپارچه‌تر برای حمایت از نقشه راه الکتریکی خود هموار کرد: همکاری با تامین کنندگان مواد خام (Vulcan Energy، Controlled Thermal Resources، Alliance Nickel Ltd، Element25، Terrafame) و تامین کنندگان انرژی (Symbio Energy Partners) اعلام شد. فعالیت‌ در راستای خودروهای الکترونیکی توسط پنج ابرکارخانه در اروپا و آمریکای شمالی پشتیبانی می‌شود.

تقریباً استلانتیس برای تمام برندها و مدل‌های خودرو، از جمله رقبا، قطعات ارائه می‌دهد. برای مطابقت با نیازها و بودجه‌های مختلف، رویکرد بهترین / بهتر / خوب توسط این شرکت اتخاذ شده است.

• بهترین: برای مشتریانی که خواهان کیفیت، دوام و ارزش فروش مجدد بالاتر برای وسایل نقلیه خود هستند. آن‌ها می‌توانند قطعات اصلی Mopar یا قطعات بازسازی شده SUSTAINera را برای هر مدل استلانتیس انتخاب کنند.

• بهتر: برای مشتریانی که خواهان قیمت خوب بدون افت کیفیت هستند. آن‌ها می‌توانند برچسب‌های خصوصی انحصاری چند برند مانند Eurorepar و Bproauto انتخاب کنند.

• خوب: برای مشتریانی که خواهان قیمت پایین و افزایش عمر وسایل نقلیه خود هستند. آن‌ها می‌توانند برند چندگانه Bölk یا SUSTAINera انتخاب کنند.

مطالعه بیشتر: چگونه آینده‌نگری استراتژیک باعث تقویت مقاومت و پایداری کسب و کار می‌شود

تاثیرات کلیدی بر جامعه و محیط زیست

جدول زیر برخی از شاخص‌های عملکرد کلیدی مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) استلانتیس در سال 2022 را نشان می‌دهد که شامل جنبه‌های مربوط به محیط زیست و جامعه است. این اطلاعات تعهد شرکت را به کاهش تأثیر محیط زیستی، افزایش تأثیر اجتماعی و ایجاد ارزش برای تمام ذی‌نفعان خود نشان می‌دهد.

محیط زیست

92 % از کارخانه‌ها دارای گواهینامه ISO 14001 هستند.
✔ ردپای کربن صنعتی و سایت‌ها (حوزه‌های 1+2) به لطف پروژه‌های بهره‌وری و افزایش برق کربن‌زدایی، 11 درصد نسبت به سال 2021 کاهش یافت و به 55 % در سال 2022 رسید.
~74 % از کل انرژی شرکت در کارخانه‌های استلانتیس با گواهینامه ISO 50001 مصرف شده.
69 % از کل ناوگان فروخته شده توسط ارزیابی چرخه عمر (LCA) پوشش داده شده است.
✔ عرضه خودروهای کم آلاینده به 40 مدل برقی افزایش یافت.
✔ تمامی خودروهای این شرکت در اروپا 95 % قابل بازیابی و 85 % قابل بازیافت هستند.
81 % زباله‌های تولید شده بازیابی می‌شوند.
65 % از کل کارخانه های فعال به عنوان زباله صفر برای دفن زباله واجد شرایط هستند.
✔ کاهش 3.2 % در برداشت مطلق آب.
59 پروژه تنوع زیستی اجرا شد.

جامعه

98 % کارکنان تحت پوشش خدمات بهداشتی داخلی یا خارجی هستند.
0.93 نسبت میانگین دستمزد جنسیتی کارکنان نسبت به جهان و 27 % از پست‌های مدیریتی زنان هستند.
208,535 کارمند آموزش دیده.
~70 % از کارکنان از شرایط کار از راه دور بهره‌مند می‌شوند.
92 % از کارکنان حرفه‌ای فرآیند ارزیابی سالانه را تکمیل کردند.
89 % از کارکنان تحت پوشش قراردادهای عمومی هستند.
✔ خدمات خریداری شده از بخش تطبیق و محافظت شده به مبلغ 50 میلیون یورو رسید که عمدتاً در فرانسه و اسپانیا بود.
19.7 میلیون یورو به سازمان های غیرانتفاعی اهدا شد و 4779 ساعت به پروژه های داوطلبانه کارکنان اختصاص داده شده است.
✔ سهمیه سود 2 میلیارد یورو بین کارمندان توزیع شد.
✔ اولین نظرسنجی جهانی کارکنان: 83 % از کارمندان نوع کاری را که انجام می دهند دوست دارند.

نظرات ذی‌نفعان برای درک متقابل بهتر با جامعه

فعالیت‌های استلانتیس بر تصمیمات بسیاری از ذی‌نفعان داخلی و خارجی تأثیر دارد. این شرکت دسته‌های ذی‌نفعان اصلی خود را شناسایی کرده و از طریق کانال‌های اختصاصی با آنها در گفتگوی مداوم است. از طریق کنکاش مؤثر با ذی‌نفعان خود در سطوح محلی و جهانی تلاش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که:

فرصت‌هایی برای به دست آوردن درک متقابل با جامعه و اجزای آن وجود دارد.

خطرات زیست محیطی، اجتماعی یا اقتصادی شناسایی و مورد توجه قرار گرفته و اقدامات پیشگیرانه بهتری انجام می‌شود.

اقداماتی برای کاهش اثرات منفی عملیات شرکت و ایجاد فرصت‌های ارزش آفرینی انجام می‌شود.

شرکت همچنان به تغییرات جامعه شناختی و تکنولوژیکی توجه دارد.

شرکت امکان تطبیق مدل کسب و کار را دارد و راه حل‌های کارآمد جدیدی را پیشنهاد می‌دهد که انتظارات و نیازهای متغیر جامعه را برآورده کند.

گروه‌های ذی‌نفع بررسی شده در گزارش مسئولیت اجتماعی استلانتیس شامل این موارد می‌باشد: کارکنان، مشتریان، انجمن‌های مالی، شرکا، جوامع شهری و گروه‌های محیط زیستی.

مطالعه بیشتر: ۶ اقدام که کسب و کارها برای استفاده از اهداف توسعه پایدار باید انجام دهند

ارزش ایجاد شده برای تامین کنندگان و شرکا

ارزش ایجاد شده برای تامین کنندگان و شرکا

زنجیره تامین بزرگ و پیچیده استلانتیس فرصتی برای تامین کنندگان و شرکا است تا در یک اکوسیستم جهانی مشارکت داشته باشند که با تغییرات عمده در انتخاب‌های تکنولوژیکی، عادات و انتظارات مشتریان و رویکردهای جدید برای تحرک در بازارهای محلی مواجه است. شرکت متعهد به اقدامات پایدار در فعالیت‌های تدارکاتی خود است، به ویژه با الهام از رویکرد دقت لازم که توسط OECD و قوانین ILO حمایت می‌شود.

 انتخاب تامین‌کنندگان نه تنها بر اساس کیفیت و رقابت‌پذیری محصولات و خدمات آن‌ها است، بلکه بر اساس پایبندی آن‌ها به اصول اجتماعی، اخلاقی و زیست محیطی و توانایی آن‌ها در ارائه راه حل‌های نوآورانه برای چالش‌های پیش‌روی شرکت است. دستورالعمل‌های خرید مسئولانه استلانتیس از تامین‌کنندگان جدید و قدیمی می‌خواهد به دستورالعمل‌ها متعهد باشند و جوایز اعطایی به آن‌ها بر اساس مواردی است که در ادامه مشاهده می‌کنید.

نوآوری

استلانتیس تامین کنندگان اصلی و استراتژیک خود را در یک فرآیند نوآوری ویژه مشارکت می‌دهد، که به منظور تحقق تعهدات در مورد کاهش انتشار CO2، کیفیت هوا، و یافتن مواد پایدارتر مانند افزایش محتوای بازیافتی برای استفاده در محصولات با هزینه قابل قبول برای مشتریان ضروری است. 

در سال 2022، 1177 درخواست ثبت اختراع توسط استلانتیس منتشر شد، تامین کنندگان استلانتیس در بیش از 10 رویداد روز فناوری در سال 2022 شرکت کردند که هفت مورد از آن‌ها در تاسیسات استلانتیس در اروپا و آمریکای شمالی و بیشتر به صورت آنلاین یا در تاسیسات تامین‌کننده بود. این رویدادها همکاری با پرسنل و تامین‌کنندگان استلانتیس را در راه‌حل‌های نوآورانه برای ویژگی‌ها، کارایی و کیفیت تشویق می‌کند و به تامین‌کنندگان اجازه می‌دهد تا آخرین پیشرفت‌ها و مفاهیم تکنولوژیکی خود را به اشتراک بگذارند.

استلانتیس، از سال 2022، در 21 پروژه نوآوری مشترک با 19 تامین کننده برای شناسایی و پیاده‌سازی فناوری‌هایی که انتشار CO2 خودروها و همچنین در تولید قطعات را کاهش می دهد، فعال است.

کارایی

تعهدات CSR که شرکت از تامین‌کنندگان خود می‌خواهد، آن‌ها را قادر می‌سازد تا ریسک‌های عملیاتی خود را کاهش دهند. تامین کنندگان از بهترین شیوه‌ها و تغییرات نظارتی به خوبی مطلع هستند و بنابراین می‌توانند با مقایسه عملکردشان با میانگین صنعت، خود را محک بزنند، بر نقاط قوت خود تکیه کنند و برنامه‌های اجرایی را برای کار بر روی هر نقطه ضعفی اجرا کنند.

استلانتیس بر پیشرفت برنامه‌های اقدام مورد نیاز از تامین کنندگان نظارت دارد. در صورت لزوم، می‌تواند به آنها کمک کند تا راه حل‌هایی برای بهبود کیفیت محصول خود یا بهینه‌سازی فرآیندهای خود پیدا کنند.

عملکرد اقتصادی

با توجه به فرآیند انتخاب تامین کنندگان متقضی، انتخاب شدن یک تامین کننده استراتژیک یا اصلی استلانتیس نشان دهنده سطح بالایی از عملکرد اقتصادی و CSR است. تامین کنندگان از طریق مشارکت‌های نوآورانه با شرکت به یک مزیت رقابتی دست می‌یابند.

آن‌ها می‌توانند فرصت های تجاری با مشتریانی ایجاد کنند که مانند استلانتیس معیارهای CSR را به عنوان یک جنبه کلیدی از فرآیند انتخاب تامین کننده و فهرست‌بندی در نظر می‌گیرند. تامین کنندگان شرکت می توانند تعهد و عملکرد CSR خود را (به ویژه امتیاز EcoVadis) با مشتریان و/یا مناطق میزبان خود در میان بگذارند.

مطالعه بیشتر: گزارش پایداری شرکت سامسونگ الکترونیک در سال ۲۰۲۲

عملکرد CSR

رویکرد خرید مسئولانه شرکت توجه را به عملکرد CSR معتبر از سوی تامین کنندگان جلب می‌کند. سیاست ما این است که با تامین کنندگان در یک مشارکت برای بهبود عملکرد CSR به طور کلی کار کنیم. این انتظارات بخشی جدایی ناپذیر از روابط تامین کننده هستند و نیازمند تمرکز مداوم برای اطمینان از استفاده از منابع مورد نیاز برای دستیابی به رتبه برتر هستند.

استلانتیس همچنین درخواست اتخاذ و به اشتراک گذاری شیوه‌های پایدار در بین شرکای تجاری، تامین کنندگان و فروشندگان را دارد. ارزیابی شخص ثالث تامین کنندگان بر اساس معیارهای CSR، تامین کنندگان را تشویق می‌کند تا نسبت به خطرات CSR در زنجیره تامین خود هوشیار باشند. نمرات دقیق در آن ارزیابی‌های CSR خارجی به تامین‌کنندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های اقدامی را برای بهبود کار و شیوه‌های خرید و کاهش اثرات زیست‌محیطی خود راه‌اندازی کنند.

ماتریس متریالیتی CSR استلانتیس

برای استلانتیس، مسئله متریالیتی CSR یک عامل پایداری است که بر محرک‌های ارزش شرکت، موقعیت رقابتی و در نتیجه بر ایجاد ارزش سهامداران بلندمدت مؤثر است. 22 موضوع CSR که در جدول مشارکت در اهداف توسعه پایدار مشاهده کردید، توسط کارشناسان و ذی‌نفعان استلانتیس با توجه به دو معیار مهم در نظر گرفته شده است:

آن‌هایی که منعکس کننده اثرات زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی فعالیت‌های شرکت هستند.

زمینه‌های زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی که شرکت در آن‌ها فعالیت می‌کند و بر عملکرد شرکت تأثیر دارد.

ماتریس متریالیتی استلانتیس

روش شناسی ماتریس متریالیتی

ارزیابی متریالیتی این امکان را می‌دهد تا مسائل مهم اقتصادی، زیست‌محیطی و اجتماعی را که بر روی آن‌ها تأثیر می‌گذاریم یا تأثیر قابل‌توجهی بر عملکرد کسب‌وکار و ایجاد ارزش بلندمدت دارند، شناسایی کنیم. نتیجه با بررسی مسائل گزارش شده توسط همتایان صنعت و تجزیه و تحلیل استانداردهای مرجع و گزارش CSR در سراسر جهان تأیید شد. این رویکرد ساختاریافته امکان امتیازدهی و موقعیت موضوعات CSR را در ماتریس فراهم می کند:

 1- موقعیت موضوع در محور افقی نشان‌دهنده اهمیت موضوع CSR برای عملکرد تجاری شرکت با توجه به سه معیار است:

● احتمال تحقق تهدید و فرصت‌های ایجاد شده توسط موضوع. 

● جدیت تأثیر برای شرکت، در صورت عدم اقدام، بر حسب هزینه توسط بخش تحت تأثیر، تعیین شده است. 

● تأثیر بر عملکرد بلند مدت در صورت عدم وجود اقدام.

 2- موقعیت موضوع در محور عمودی نشان‌دهنده اهمیت انتظارات ذی‌نفعان در موضوع CSR بر اساس ارزیابی آن‌ها از تأثیر فعالیت‌های استلانتیس بر محیط‌زیست و جامعه است:

● امتیاز داده شده برای هر موضوع توسط ذی‌نفعان مصاحبه شده نشان دهنده درک آن‌ها از تأثیری است که شرکت می‌تواند بر هر موضوع داشته باشد. 

● امتیاز بر اساس سهم هر یک از ذی‌نفعان و تخصص آن‌ها در مورد مسائل، سنجیده می‌شود. 

ماتریس متریالیتی با اصل متریالیتی مضاعف مطابقت دارد. که شرکت‌ها را ملزم می‌کند نه تنها در مورد موضوعات با اهمیت مالی که بر ارزش آن‌ها تأثیر می‌گذارد، بلکه در مورد تأثیرات اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی که شرکت بر جامعه می گذارد نیز گزارش دهند.

 یک ارائه دهنده خارجی اطمینان حاصل کرد که هر موضوع به طور دقیق و منصفانه با استفاده از روش شناسی دقیق ارزش گذاری می‌شود.

مطالعه بیشتر: ISSB اولین استاندارد جهانی گزارشگری پایداری را منتشر کرد: IFRS S۱, S۲

سرمایه انسانی: شناسایی و مدیریت ریسک‌ها و فرصت‌ها

روابط اجتماعی و مدیریت نیروی کار عوامل کلیدی موفقیت برای مشارکت کارکنان در فرآیند حاکمیت اجتماعی محیطی (ESG) و تحقق تحول شرکت هستند. در این زمینه، ریسک ها و فرصت ها شناسایی شدند.

ریسک‌ها: 

⚠ قوانین و تغییرات صنعت الزامات بی‌سابقه‌ای را برای استعدادهای تخصصی جدید ایجاد می‌کنند، به عنوان مثال در رابطه با امنیت سایبری و بی‌طرفی کربن. 

⚠ تورم بالا و ناامنی کارکنان. 

⚠ ریسک های عملیاتی; از جمله کمبود نیروی کار متخصص، قطع همکاری با کارکنانی که با قوانین جدید سازگاری ندارند و … .

فرصت ها:

☆ در دسترس بودن مهارت‌ها و شایستگی‌ها.

☆ تنوع مهارت‌ها، موتوری برای نیرو دادن به تحولات.

☆ کنکاش اجتماعی نوآورانه.

☆ اجرای اهداف “پیروزی با هم” و “مراقبت از آینده”، هم برای کارکنان و هم برای شرکت.

☆ تیم بسیار متعهد حاصل از ادغام مهارت‌های ترکیبی و سوابق متنوع که شرکت را به محیطی عالی برای کار تبدیل می‌کند.

☆ سازماندهی کارآمدتر با ساده‌سازی و طراحی مجدد، برای کاهش بوروکراسی و ایجاد چابکی بیشتر برای کارکنان.

فرهنگ اخلاقی: سیاست‌های اخلاقی در کسب و کار استلانتیس

فرهنگ یکپارچگی با نهادهای حاکمیتی شرکت آغاز می‌شود و مبتنی بر ارزش‌هایی است که در همه سطوح و کارکردها در اسناد کلیدی منشور و سیاست‌های مناسب بیان شده‌اند. 

ارزش‌های اصلی در آیین نامه رفتار استلانتیس بیان شده است. آیین نامه رفتار استلانتیس در مارس 2021 توسط هیئت مدیره شرکت تصویب شد. این آیین نامه برای اعضای هیئت مدیره، افسران، کارکنان تمام وقت و پاره وقت، کارگران موقت و قراردادی اعمال می‌شود.

 استلانتیس همچنین از ذی‌نفعان خود، از جمله تامین کنندگان، فروشندگان، توزیع کنندگان و شرکای سرمایه گذاری مشترک انتظار دارد که با صداقت و مطابق با کد عمل کنند. این مسئولیت همه اعضای نیروی کار است که موارد مشکوک یا بالقوه نقض قوانین رفتار را گزارش کنند. منشور رفتاری استلانتیس بر چهار حوزه اصلی تمرکز دارد:

● حمایت از نیروی کار استلانتیس.

● روشی که استلانتیس کسب و کار انجام می‌دهد.

● تعامل نیروی کار استلانتیس با طرف‌های خارجی.

● حفاظت از دارایی‌ها و اطلاعات استلانتیس.

منشور اخلاقی استلانتیس
انطباق مالیاتی، حسابرسی و گزارشدهی مالی، مالکیت معنوی.
گمرک، سلامت و ایمنی، محیط زیست، ایمنی و مقررات خودرو، ارتباطات/ رسانه های اجتماعی، حریم خصوصی داده‌ها.
ضد پول شویی، لابی و مشارکت های سیاسی، تجارت داخلی، قانون رقابت.
گزارش فساد، اطلاعات و امنیت سایبری، تضاد علاقه، مبارزه با رشوه، حقوق بشر، مدیریت سوابق، مدیریت شخص ثالث، فرهنگ انطباق، کنترل صادرات و تحریم‌ها.


مطالعه بیشتر: چارچوب‌ها و قوانین گزارش پایداری (ESG) در هند

استراتژی برای دستیابی به اهداف اخلاقی

استراتژی برای دستیابی به اهداف اخلاقی

استلانتیس منابع انسانی و اقتصادی را برای به حداکثر رساندن دستیابی به اهداف اخلاقی خود اختصاص داده است. در حال حاضر حدود 300 نفر در سازمان حسابرسی و انطباق کار می‌کنند که از این تعداد بیش از 40 نفر به انطباق اختصاص دارند. 

مدیر ارشد حسابرسی و انطباق بودجه‌ای را طراحی کرده است که به سازمان اجازه می‌دهد به اهداف خود دست یابد که پس از بررسی دقیق توسط کمیته اخلاق و انطباق بررسی و تصویب می‌شود. بودجه حسابرسی و انطباق تقریباً 42 میلیون یورو در سال 2022 است. 

هر سال، عضویت استلانتیس در سراسر جهان برای سال بعد مورد بررسی قرار می‌گیرد و به طور رسمی توسط ارزش پیشنهادی کارمندان (EVP) مربوطه تایید می‌شود. به این ترتیب، وکیل عمومی، با نظارت بر امور عمومی استلانتیس، هزینه‌های امور عمومی شرکت را بررسی و تصویب می‌کند. در سال 2022، این شرکت برای اولین بار بودجه جهانی خود را با فعالیت‌های امور عمومی تلفیق کرد و بودجه ای معادل 10.66 میلیون یورو به دست آورد. این مبلغ نشان دهنده مبلغ صرف شده در داخل و همچنین مبلغ هزینه شده در انجمن‌های خودرو در سراسر جهان است.

خلاصه

استلانتیس ، گروه خودروسازی جهانی که از ادغام FCA و PSA تشکیل شد، در گزارش مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) خود که در سال 2022 منتشر شد، دستاوردهای خود را در راستای ایجاد ارزش مشترک برای همه ذی‌نفعان برجسته کرد.  این گزارش شش محور اصلی را پوشش می‌دهد: تغییرات آب و هوا، سرمایه انسانی، انتظارات مشتری، اخلاق، منابع طبیعی و حقوق بشر.

این گزارش نقشه راه دقیق پایداری استلانتیس، از جمله تعهد برای رسیدن به آلایندگی خالص کربن صفر تا سال 2038 در کل زنجیره ارزش آن را تشریح می کند. همچنین نشان می‌دهد که چگونه استلانتیس تحول خود را از طریق توسعه نیروی کار متنوع و با استعداد، ترویج فرهنگ اخلاقی، حفاظت و استفاده مسئولانه از منابع طبیعی، احترام به حقوق بشر و حمایت از توسعه اقتصادی جوامعی که در آن فعالیت می‌کند، هدایت می‌کند. این گزارش بر اساس ریسک‌ها و فرصت‌های متریالیتی، مبتنی بر شواهد علمی است و توسط یک شخص ثالث مستقل حسابرسی شده است. 

در این مقاله تنها خلاصه‌ی کوتاهی از این گزارش را مشاهده می‌کنید. پیشنهاد می‌شود برای مطالعه کامل این گزارش وسیع که در 493 صفحه منتشر شده است. به وبسایت استلانتیس مراجعه کنید.

مطالعه بیشتر: مسئولیت اجتماعی برند غذاهای آماده کمپبل و عملکرد این کمپانی در سال ۲۰۲۲

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *