بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل و کارشناسی ارشد توسعه پایدار
بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل و کارشناسی ارشد توسعه پایدار
زمان مطالعه: 14 دقیقه

بهترین دانشگاهها برای ادامه تحصیل و کارشناسی ارشد توسعه پایدار

با گسترش نقش پایداری و حفاظت از محیط زیست در جامعه، تعداد مشاغل در زمینه پایداری نیز افزایش یافته است. شرکت‌های بیشتری خواستار ادغام پایداری در استراتژی‌های سازمانی و تجاری خود هستند. در نتیجه فارغ التحصیلان با دانش و تجربه در این زمینه به طیف وسیعی از مشاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی دسترسی خواهند داشت. 

انواع مختلفی از مدارک دانشگاهی پایداری وجود دارد. اگر به دنبال مدرک تحصیلات تکمیلی در این زمینه هستید، ابتدا بررسی کنید که مدرک کارشناسی ارشد در زمینه پایداری را در کدام دانشکده و گرایش ارائه می‌شود. کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در مدیریت پایداری یا سیستم‌های پایداری بیشتر بر جنبه‌های تجاری پایداری تمرکز می‌کند. برخی از موسسات دارای مدرک دوگانه هستند. که پایداری را با سایر رشته‌ها ترکیب می‌کند، بنابراین باید به دقت در مورد علایق و آینده شغلی این رشته‌ها  تحقیق کنید. در این مقاله برای راهنمایی جستجوی و تحقیق مخاطبان ندای توسعه، 20 دانشگاه و موسسه معتبر که بهترین مدرک کارشناسی ارشد پایداری را ارائه می‌دهند، بررسی و معرفی می‌شوند.

اهمیت ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد توسعه پایدار

در حال حاضر کمبود نیروی کار با مهارت‌های پایداری وجود دارد که فرصت‌های شغلی فراوانی در زمینه ESG ایجاد می‌کند. شرکت‌ها به دنبال تحلیلگر ESG، استراتژیست‌ و دیگر متخصصان پایداری هستند. انتظار می‌رود که تقاضا برای این موقعیت‌ها با تمرکز کشورها و شرکت‌ها بر اهداف پایداری افزایش یابد. شرکت‌های بیشتری به اهمیت ESG پی‌برده‌اند و عدم پذیرش ESG می‌تواند منجر به آسیب به شهرت و بی‌تفاوتی سرمایه‌گذاران شود. کارمندان همچنین ترجیح می‌دهند در شرکت‌هایی کار کنند که به مسائل اجتماعی و زیست محیطی اهمیت می‌دهند. 

انتخاب شغل در زمینه ESG یک مسیر عالی است زیرا با شیوه‌های تجاری اخلاقی و پایدار همسو می‌شود. ESG فقط یک کلمه تبلیغاتی-شرکتی نیست، بلکه یک فلسفه تجاری جامع است که باعث بهبود مستمر می‌شود. مشاغل در زمینه ESG حول رویه‌های اخلاقی متمرکز هستند و به تغییرات مثبت در جامعه کمک می‌کنند. به طور کلی، ادامه تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی ارشد در توسعه پایدار می‌تواند درها را به روی شغلی پربار در زمینه رو به رشد ESG باز کند.

مطالعه بیشتر: بهترین دوره‌های آموزشی رایگان ESG و گزارش پایداری

20: موسسه تحصیلات تکمیلی SIT

مؤسسه تحصیلات تکمیلی SIT مدرک کارشناسی ارشد توسعه پایدار وکالت، راهبری و تغییر اجتماعی را ارائه می‌دهد. این برنامه بر نقش سازمان‌های غیردولتی، سازمان‌های اجتماعی و جنبش‌های اجتماعی در پایداری ایفا می‌کنند، متمرکز است. همچنین به دانش آموزان اجازه می‌دهد تا با جامعه محلی ارتباط برقرار کنند و از تجربه کاری و راهبری فارغ التحصیلان برنامه بهره‌مند شوند. دانشجویان همچنین می‌توانند در یکی از زمینه‌های زیر متخصص شوند: نظارت و ارزیابی، نوآوری و مدیریت اجتماعی، یا تجزیه و تحلیل سیاست. همچنین یک دوره آموزشی شش‌ماهه در این برنامه و همچنین سایر دوره‌های اختیاری رشته وجود دارد. در مجموع، دانشجویان 40 واحد از دوره‌های تحصیلات تکمیلی را می‌گذرانند و پایانامه ارائه می‌دهند.

موسسه تحصیلات تکمیلی SIT
نام دوره: کارشناسی ارشد توسعه پایدارمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $37,500
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 61.77

19: کالج بارد

کالج بارد(Bard) دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در زمینه پایداری است. دانشجویان فقط باید برای 20 دوره چهار روزه در طول دو سال نیاز به حضور در دانشگاه دارند و بقیه دوره به صورت آنلاین انجام می‌شود. برنامه کلاسی انعطاف‌پذیر بارد این امکان را فراهم می‌کند که در حین شرکت در کلاس‌ها، دانشجویان اشتغال نیز داشته باشند. به طور کلی، این دوره  برای کمک به دانشجویان برای راهبری کسب‌وکار طراحی شده است. دانشجویان می‌توانند مطالعات خود را  در تاثیر مالی یا مدیریت زنجیره ارزش چرخشی متمرکز کنند. در این رشته 60 واحد درسی گذرانده می‌شود.

کالج بارد
نام دوره: MBA در پایداریمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $29,436
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 62.7

18: دانشکده تحصیلات تکمیلی پرزیدیو

دانشکده تحصیلات تکمیلی پرزیدیو (Presidio) به دانشجویان این فرصت منحصر به فرد را می‌دهد تا از طریق کارشناسی ارشد دوگانه مدیریت بازرگانی و مدیریت عمومی خود، دو مدرک کارشناسی ارشد را همزمان کسب کنند. هر دو مدرک را می‌توان در دو سال از طریق تکمیل 60 واحد درسی به پایان رساند. این مدرک دوگانه، دانشجویان را برای کار در بخش‌های دولتی و خصوصی آماده کرده و برای کسانی که در سمت‌های راهبری هستند یا می‌خواهند به سمت راهبری پیش بروند، بهینه است. دوره‌های این برنامه شامل مشارکت‌های پایدار چندبخشی است از جمله: سیستم‌ها، پایداری و عدالت اجتماعی، و شکست های بازار و محیط نظارتی. پس از فارغ التحصیلی، دانشجویان برای کار در سازمان‌های دولتی و غیر دولتی آماده می‌شوند.

دانشکده تحصیلات تکمیلی پرزیدیو
نام دوره: دوگانه MBA و MPA در راه حل های پایدارمدت زمان: 2.5 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: متغیر
امکان دریافت بورسیه تحصیلی: امتیاز کالج: 64.23

مطالعه بیشتر: توسعه پایدار و اهداف ۱۷ گانه آن چیست و چه اهمیتی دارند؟

17: دانشگاه ویلمینگتون

دانشگاه ویلمینگتون دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با تمرکز بر پایداری محیط زیستی است. که برای تکمیل به 36 واحد در قالب 12 کلاس نیاز دارد. دانشجویان در کلاس‌هایی مانند مقررات زیست محیطی و مسائل اخلاقی، برنامه ریزی استراتژیک برای سازمان‌های پایدار و مدیریت بازاریابی جهانی شرکت می‌کنند. این مدرک توسط شورای اعتباربخشی بین المللی برای مدیریت بازرگانی تایید شده است. فارغ التحصیلان این برنامه در شرکت‌هایی مانند JP Morgan و بانک امریکا مشغول به کار شده‌اند.

دانشگاه ویلمینگتون
نام دوره:  MBA با تمرکز در پایداری محیط زیستیمدت زمان: 1 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $14,955
امکان دریافت بورسیه تحصیلی: امتیاز کالج: 64.23

16: دانشگاه فرانکلین پیرس

دانشگاه فرانکلین پیرس به انعطاف پذیری کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی خود در انرژی و پایداری افتخار می‌کند. دانشجویان می‌توانند دوره‌های آموزشی را به صورت آنلاین تکمیل کنند و مدرک را در چهار ترم تحصیلی به پایان برسانند. همچنین می‌توانند به صورت تمام وقت یا پاره وقت شرکت کنند. این مدرک به 13 دوره نیاز دارد، از جمله ساخت یک شرکت پایدار، اقتصاد انرژی، آینده انرژی، تجارت و جامعه. برای درخواست، دانشجویان باید ریز نمرات، رزومه و بیانیه شخصی خود را ارسال کنند. فرانکلین پیرس معمولاً به دنبال دانشجویانی است که معدل لیسانس(GPA) 2.8 یا بالاتر داشته باشند.

نام دوره: MBA در انرژی و پایداریمدت زمان: متغیر
نوع دوره: آنلاینهزینه: ~ $26,673
امکان دریافت بورسیه تحصیلی: امتیاز کالج: 75.08

15: دانشگاه چاتم

دانشگاه چاتم (Chatham) دانشجویان را برای کار در مدیریت پایداری و سایر نقش‌های راهبری از طریق مدرک کارشناسی ارشد پایدار-کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی آماده می‌کند. پس از فارغ التحصیلی، هر دو مدرک کارشناسی ارشد اعطا می‌شود. در مجموع، این برنامه به 57 واحد نیاز دارد و در دو سال تکمیل شود. در طول مدت حضور در این برنامه، دانشجویان با مشاغل محلی کار و پروژه‌هایی را تکمیل می‌کنند که بر روی مسائل دنیای واقعی در زمینه پایداری متمرکز است. پردیس Eden Hall در چاتم یکی از اولین پردیس‌هایی است که انتشار کربن صفر دارد.

دانشگاه چاتم
نام دوره: کارشناسی ارشد پایداری – مدرک دوگانه MBAمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $25,525
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 75.08

مطالعه بیشتر: تعریف ۵ استاندارد و چارچوب گزارش نویسی پایداری

14: کالج اج وود

کالج Edgewood مدرک کارشناسی ارشد در نوآوری اجتماعی و راهبری پایداری را ارائه می‌دهد که دانشجو محور و متمرکز بر جامعه است. این برنامه از مدل هم‌گروه (Cohort) پیروی می‌کند و به دانشجویان اجازه می‌دهد به جامعه‌ای بپیوندند که تجربه و تخصص را در زمینه‌های مختلف گرد هم می‌آورد. این برنامه به 33 واحد درسی نیاز دارد و اگر دانشجویان تمام وقت ثبت نام کنند، می توان آن را در 17 ماه به پایان رساند. با این حال، آنها همچنین امکان حضور پاره وقت را دارند. برای کسانی که در Edgewood در مقطع لیسانس هستند، فرصتی برای کارشناسی ارشد تسریع شده وجود دارد. این برنامه همچنین با تعدادی از شرکا به منظور کمک به جامعه و به دانشجویان برای کسب تجربه دنیای واقعی همکاری می‌کند. برخی از شرکا عبارتند از: منطقه فاضلاب شهری مدیسون، بیمه خانواده آمریکایی، و ابتکار زیست محیطی ویسکانسین.

کالج اج وود
نام دوره: کارشناسی ارشد در نوآوری اجتماعی و راهبری پایداریمدت زمان: 1.5 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $25,042
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 75.08

13: دانشگاه مدیریت ماهاریشی

دانشگاه مدیریت ماهاریشی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در کسب و کار پایدار است. این برنامه به دانشجویان کمک کند تا یک سبک زندگی پایدار چه از نظر حرفه‌ای و چه شخصی داشته باشند.  تعداد دانشجویان کلاس‌ها در ماهاریشی کوچک است و باعث می شود دانشجویان ارتباط نزدیکتری با اعضای هیئت علمی خود داشته باشند. برخی از دوره‌ها شامل مدیریت اجتماعی و زیست محیطی مسئولیت پذیر، فناوری های پایدار و توسعه پایدار جامعه است. این برنامه همچنین توسط شورای اعتباربخشی بین المللی برای آموزش کسب و کار تایید شده است. این مدرک به 58 واحد درسی نیاز دارد و از ترکیبی از کلاس های دو واحدی و چهار واحدی تشکیل شده است که به ترتیب چهار یا هشت هفته طول می‌کشد.

دانشگاه مدیریت ماهاریشی
نام دوره: MBA در تجارت پایدارمدت زمان: 6 ترم
نوع دوره: آنلاینهزینه: ~ $18,147
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 82.79

12: دانشگاه کنتاکی غربی

دانشگاه کنتاکی غربی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی با مدرک تحصیلات تکمیلی در زمینه پایداری است که منافع اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را گرد هم می‌آورد.کلاس های این دوره شامل: پایداری، نوآوری و کارآفرینی می‌شود. کلاس‌های بررسی مسائل پایداری کسب و کار، عملیات تجاری پایدار و بازاریابی پایدار را می‌توان به طور کامل به صورت آنلاین از طریق کلاس‌های هفت هفته‌ای تکمیل کرد. دانشجویان می‌توانند همزمان با حضور در کلاس‌ها به صورت تمام وقت کار کنند. دانشجویان تمام وقت می‌توانند در یک سال دوره را تمام کنند.

دانشگاه کنتاکی غربی
نام دوره: کارشناسی ارشد در مسئولیت اجتماعی و جوامع پایدارمدت زمان: 1 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $11,817
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 83.71

مطالعه بیشتر: معیار و متریک‌های ESG چیست؟

11: دانشگاه دوکئن

در پیتسبورگ، پنسیلوانیا، دانشجویان می‌توانند مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی در شیوه‌های تجاری پایدار در دانشگاه دوکئن(Duquesne) کسب کنند. این مدرک متمرکز بر درک و ایجاد استراتژی‌هایی است که تأثیرات مالی، اجتماعی و زیست محیطی یک کسب و کار یا سازمان را در بر می‌گیرد. این برنامه می‌تواند در یک سال به پایان برسد و شامل یک سفر تحصیلی بین المللی است. به طور کلی، 39 واحد برای فارغ التحصیلی مورد نیاز است، و کلاس ها شامل مدیریت نوآوری استراتژیک، تغییر پیشرو در شرکت های پایدار، و مدیریت افراد برای مزیت رقابتی پایدار است. فارغ التحصیلان این برنامه برای شرکت هایی مانند Capital One، آژانس حفاظت از محیط زیست و IBM کار کرده‌اند.

دانشگاه دوکئن
نام دوره: MBA در کسب و کار پایدار(دوگانه)مدت زمان: 2 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $30,540
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 85.13

10: دانشگاه هافسترا

مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه هافسترا (Hofstra) در زمینه پایداری بر نقش‌هایی که اخلاق، اقتصاد، فلسفه و محیط زیست در پایداری ایفا می‌کنند تأکید دارد. این برنامه دانشجویان را به چالش می‌کشد تا به طور انتقادی در مورد پایداری در جهان فکر کنند. دانشجویان باید یک پایان‌نامه یا یک دوره کارآموزی را در طول برنامه تکمیل کنند. هافسترا به دانشجویان اجازه می‌دهد تا با برنامه تمام وقت یا پاره وقت ثبت نام کنند و دانشجویان می‌توانند در تحصیلات تکمیلی خود برای بورسیه تحصیلی اقدام کنند.

دانشگاه هافسترا
نام دوره: کارشناسی ارشد در پایداریمدت زمان: 1 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $32,566
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 85.54

9: موسسه فناوری روچستر

موسسه فناوری روچستر از تخصص خود در فناوری و نوآوری در کارشناسی ارشد در سیستم‌های پایدار بهره می‌برد. این مدرک بین رشته‌ای از طریق دریچه محیط، جامعه، فناوری و کسب و کار، پایدار است. دانش‌آموزان قبل از ورود عمیق‌تر به سیاست، با یادگیری در مورد ارزیابی چرخه زندگی زیست محیطی شروع می‌کنند و با اعضای هیئت علمی برای پیشرفت در مقطع تحصیلی به روشی که مطابق با علایقشان است، همکاری می‌کنند. دانشجویان در طول مدت حضور در برنامه به امکانات پیشرفته دسترسی دارند. نرخ استخدام برای فارغ التحصیل‌های این موسسه 100٪ است.

موسسه فناوری روچستر
نام دوره: کارشناسی ارشد در سیستم های پایدارمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $31,376
امکان دریافت بورسیه تحصیلی: امتیاز کالج: 86.70

مطالعه بیشتر: استاندارد جدید گزارش پایداری مالی IFRS را بهتر بشناسیم

8: دانشگاه آمریکا

دانشگاه آمریکا از موقعیت خود در واشینگتن دی سی استفاده می‌کند تا از طریق کارشناسی ارشد خود در مدیریت پایداری، تجربه دنیای واقعی را به دانشجویان انتقاد دهد تا در مورد تأثیرات سیاست پایداری بر مشاغل و سایر سازمان‌ها بیاموزند. گزینه‌های مسیر تخصص شامل مدیر اجرایی پایداری، کارآفرین پایداری، مشاور پایداری و مجری ارتباطات پایداری هستند. فارغ التحصیلان برای شرکت‌هایی مانند وزارت انرژی و محیط زیست واشینگتن، RARE، و مشاوره طراحی پایدار کار می‌کنند. توجه داشته باشید که این تنها دوره تحصیلات تکمیلی پایداری است که از طریق یک مدرسه بازرگانی در پایتخت ایالات متحده ارائه می‌شود.

دانشگاه آمریکا
نام دوره: کارشناسی ارشد در مدیریت پایداریمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $32,732
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 87.38

7: دانشگاه میشیگان در آن آربور

دانشگاه میشیگان در Ann Arbor مدرک کارشناسی ارشد در محیط زیست و پایداری ارائه می‌دهد که تضمین می‌کند که دانشجویان آموزش‌های میدانی و تخصص برای تصمیم گیری‌های مدیریتی را دریافت می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند یکی از شش رشته تحصیلی را برای تخصص انتخاب کنند، که عبارتند از حفاظت از محیط زیست. انفورماتیک محیط زیستی، عدالت محیط زیست، سیاست و برنامه ریزی محیط زیست، سیستم‌های پایدار و رفتار، آموزش و ارتباطات. بسیاری از دانش آموزان در میشیگان در طول دوره تحصیلات تکمیلی خود مدرک دوگانه دریافت می‌کنند. برخی کارفرمایان فارغ التحصیلان شامل فورد، وزارت انرژی ایالات متحده و آژانس حفاظت از محیط زیست هستند.

دانشگاه میشیگان در آن آربور
نام دوره: کارشناسی ارشد در محیط زیست و پایداریمدت زمان: متغیر
نوع دوره: متغیرهزینه: ~ $16,408
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 88.75

6: دانشگاه کلمبیا

دانشگاه کلمبیا مدیریت را با آگاهی زیست‌محیطی گرد هم آورده است. امکان انتخاب این دوره به صورت تمام وقت یا پاره وقت وجود دارد. کلمبیا محل استقرار موسسه زمین است که بزرگترین گروه تحقیقاتی دانشگاهی در جهان است که بر روی پایداری تمرکز دارد. به طور کلی، این برنامه به 36 واحد درسی نیاز دارد که شامل کلاس‌هایی با عناوینی مانند تامین مالی زیرساخت‌های طبیعی، مدیریت ریسک و مقاومت شهری پایدار، و اخلاق برای مدیریت پایداری و مالی است. توانایی دانشجویان در کارگاه یکپارچه Capstone این دانشگاه به اوج خود می‌رسد، جایی که دانشجویان به عنوان مشاور با یک مشتری واقعی همکاری می‌کنند.

دانشگاه کلمبیا
نام دوره: کارشناسی ارشد در مدیریت پایداریمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: متغیرهزینه: ~ $22,824
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 89.95

5: دانشگاه ایالتی آریزونا

دانشگاه ایالتی آریزونا هم مدرک کارشناسی ارشد هنر و هم کارشناسی ارشد علوم در پایداری ارائه می‌دهد. کارشناسی ارشد برای دانش آموزانی طراحی شده است که به دنبال ایجاد آموزش در علوم اجتماعی، علوم انسانی و برنامه ریزی هستند. اگرچه لازم به ذکر است که کارشناسی ارشد برای کسانی طراحی شده است که در علوم طبیعی، اقتصاد، مهندسی و سایر زمینه‌های مبتنی بر علم تجربه دارند.این مدرکبه پایان‌نامه نیاز دارند. 80 درصد از فارغ التحصیلان هر دو مدرک شاغل هستند و 20 درصد دیگر در دوره تحصیلات تکمیلی دیگری ثبت نام کرده‌اند.

دانشگاه ایالتی آریزونا
نام دوره: کارشناسی ارشد در پایداریمدت زمان: 1 سال
نوع دوره: متغیرهزینه: ~ $12,947
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 91.20

4: دانشگاه تافتس

دانشگاه تافتس(Tufts) دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه پایداری است که به دانشجویان کمک می‌کند تا در حمایت از سیستم‌های اجتماعی-اکولوژیکی از طریق راه حل‌های پایدار تجربه کسب کنند. اگر دانشجویان تمام وقت ثبت نام کنند، این برنامه در یک سال تمام می‌شود.

دانشگاه تافتس
نام دوره: کارشناسی ارشد در پایداریمدت زمان: 1 سال
نوع دوره: متغیرهزینه: ~ $29,449
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 93.66

3: دانشگاه کرنل

دانشگاه کرنل مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی را ارائه می‌دهد که در شرکت‌های جهانی پایدار استفاده می‌شود. این برنامه معمولاً دو سال طول می کشد تا به پایان برسد. این دوره دانشجویان را در تیم‌هایی گرد هم می آورد تا با مشتریان واقعی مشورت کنند. کرنل همچنین تعدادی شرکت دارد که دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه را جذب می‌کنند، از جمله Ernst & Young، Liberty Mutual، GE Energy Finance و Unilever.

دانشگاه کرنل
نام دوره: MBA در یک شرکت جهانی پایدارمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $31,449
امکان دریافت بورسیه تحصیلی: امتیاز کالج: 94.40

2: دانشگاه پنسیلوانیا

دانشگاه پنسیلوانیا دارای مدرک کارشناسی ارشد مطالعات محیط زیستی با تمرکز بر برنامه پایداری محیط زیستی است. این مدرک دانشجویان را برای کار در بخش‌های دولتی و خصوصی در نقش‌های مختلف آماده می‌کند. در صورت تکمیل تمام وقت دوره تحصیلی دو سال و به صورت پاره وقت معمولاً سه سال تا اخذ مدرک زمان می‌برد.

دانشگاه پنسیلوانیا
نام دوره: کارشناسی ارشد مطالعات محیط زیستی با تمرکز در پایداری محیط زیستمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: حضوریهزینه: ~ $24,539
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 97.20

1: دانشگاه هاروارد

در بالاترین رتبه، معتبرترین مدرک، مدرک کارشناسی ارشد در پایداری دانشگاه هاروارد قرار دارد. دانشجویان در این دوره می‌توانند یکی از پنج حوزه تمرکز را انتخاب کنند که عبارتند از: پایداری شرکتی، شهرها و جوامع پایدار، سیاست‌های محیطی و توسعه بین‌المللی، سیستم‌های غذایی پایدار، و مدیریت منابع طبیعی. این مدرک را می‌توان بیشتر از طریق آموزش از راه دور(آنلاین) به پایان رساند، اگرچه حداقل یک دوره سه هفته‌ای باید در محل دانشگاه گذرانده شود. در انتهای دوره دانشجویان پایان‌نامه ارائه می‌دهند. در طول این دوره، دانشجویان با مشتریان واقعی کار می‌کنند. مشتریان گذشته دانشگاه هاروارد، آمازون، جنرال الکتریک، و NYC Health + Hospitals بوده‌اند.

دانشگاه هاروارد
نام دوره: کارشناسی ارشد در پایداریمدت زمان: 2 سال
نوع دوره: هیبرید- آنلاین و حضوریهزینه: ~ $38,640
امکان دریافت بورسیه تحصیلی:  ✔️امتیاز کالج: 100.00

مطالعه بیشتر: بهترین دوره‌ها و گواهینامه‌های حرفه‌ای ESG برای متخصصان

عضویت در خبرنامه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *